Šiandien naktį – laukiamiausias Kintų festivalio koncertas

Orkestras NIKOKasmet itin gausią publiką ne tik iš Kintų, bet ir visos Lietuvos sutraukiantis, Kintų muzikos festivalio tradicija tapęs Naktinis koncertas ir šiemet suburs ištikimiausius klausytojus. Jis įvyks jau liepos 8 d., trečiadienį, 23 val. Kintų mažojoje bažnyčioje, kur kaip ir kiekvienais metais savo išskirtinį pasirodymą surengs Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, vadovaujamas kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto, šiuolaikinės muzikos kontekste išsiskiria netradiciniais konceptualiais sprendimais, išvystytu efektingu muzikos atlikimu, dėmesiu atlikimo vizualumui, bei subtilia choreografija. Orkestro koncertinė geografija nusidriekia nuo Europos šalių iki JAV. Šiais metais kolektyvas debiutavo prestižinėje Gewandhaus koncertų salėje, Leipcige, kur kartu su MDR orkestru atliko G. Gelgoto simfoniją „Extracultural“. Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO repertuare vyrauja šiuolaikinė, XX-XXI a. kompozitorių minimalistų muzika.

Nepaisant šio kasmetinio renginio populiarumo, siekdami išsaugoti koncerto atmosferą festivalio organizatoriai sąmoningai koncerto neperkelia į didesnę erdvę, o jis yra rengiamas visada tuo pačiu metu – likus vos vienai valandai iki vidurnakčio. Klausytojų spūstys, vasaros karštis, nakties tyla – visa tai ir sudaro tą ypatingą Naktinio koncerto aurą.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO atliks šiuolaikinių kompozitorių muziką, koncertas taps tikru malonumu tiems, kurie mėgsta paslapties kupiną atmosferą, netradicinę aplinką bei aukštos kokybės muziką. Esant geram orui, į bažnyčią netelpantys klausytojai koncertą galės stebėti per priešais bažnyčią esantį ekraną.

Renginys – nemokamas.

Daugiau informacijos: www.kintaimusicfestival.com