Šiandien pasaulyje – 7 mlrd. žmonių (+skaičiuoklė)

Stopkadras/Youtube.com Žmonijos plėtros kelius vaizduojančios sidabro gijos, besidriekiančios aplink planetą, sukuria dramatišką voratinklio iliuziją.

Šie įspūdingi vaizdai – tai kanadiečio antropologo Felixo Pharando trylika metų trukusio darbo rezultatas. Jis savo sukurtomis schemomis naudojasi norėdamas parodyti, kaip žmonijos technologijos, tokios kaip duomenų perdavimo kabeliai, lėktuvai ir sausumos keliai keičia Žemės paviršių, rašo britų „The Daily Mail“.

F. Pharandas, naudodamasis paprastu namų kompiuteriu ir valstybinių tarnybų pateikiamais oficialias duomenimis, sukūrė tikslias iliustracijas, kaip žmonės apgyvendino planetą.

Antropologas teigia, kad asfaltu šiuo metu padengta apie 3 proc. Žemės paviršiaus – maždaug Indijai savo plotu prilygstanti teritorija.

ČIA galite pamatyti detalų žemėlapį, vaizduojantį viso pasaulio miestus (geltona spalva), sausumos kelius (žalia spalva), laivų kelius (mėlyna) ir oro kelius (balta).

Dar daugiau žemėlapių, tarp jų – sužymėtus tiekimo vamzdynus, povandeninius kabelius, atskirus Europos ir kitų žemynų vaizdus, galite pamatyti ČIA.

Jungtinių Tautų populiacijos fondas paskelbė, jog spalio 31-oji turėtų tapti diena, kai gyventojų skaičius pasaulyje pasieks 7 mlrd. – milijardu šis skaičius padidiėjo vos per dvylika metų.

„Šie paveikslėliai atskleidžia kelias žmogaus veiklos puses. Matome viską nuo asfaltuotų ir neasfaltuotų kelių, taršos šviesa, geležinkelius, elektros perdavimo linijas“, – savo darbą komentavo 34 metų F. Pharandas iš Monrealio.

„Tai rodo mūsų civilizacijos mastą, mūsų plėtros pasaulyje tendencijas, kaip žmonių paveikta planeta yra dabar“, – aiškino jis.

Antropologas teigia norėjęs sukurti pasaulio paveikslą, kokį paprastai matome tik mokslinės fantastikos filmuose, tačiau šįkart – pagrįstą realiais duomenimis.

„Maniau, kad visą pasaulį apimantys paveikslai, vaizduojantys, kaip mes kolonizuojame, apgyvendiname ir keičiame savo planetą, būtų labai pravartūs. Pradėjau rinkti duomenis iš skirtingų šaltinių ir ieškoti būdų jiems sujungti. Panašius paveikslus matėme tokiuose filmuose kaip „Žvaigždžių karai“ (Star Wars), „Kontaktas“ (Contact), „Avataras“ (Avatar) ir panašiai, bet aš niekada nebuvau matęs realių mūsų Žemės vaizdų. Todėl pamaniau – kodėl ko nors panašaus nepadaryti?“ – pasakojo jis.

Anot F. Pharando, „šiandienos pasaulinė civilizacija yra rezultatas milijardų žmonių darbo per visą istoriją“.

„Ji įsitvirtino didelėmis pastangomis, padedant sėkmei ir kenčiant – taip pat per karus, per atradimus, krizes ir sociotechnologinius pokyčius“, – teigė jis, pabrėždamas, jog sparčiausiai žmogaus ir gamtos pasaulio santykis ėmė keistis praėjusiame amžiuje – jo viduryje intensyviai vystytis pradėjo daugelis žmogaus veiklų.

grynas

Patikrinkite, kelintas pasaulyje esalte jūs.

Į skaičiuoklę įveskite savo gimimo datą, šalį, lytį ir žiūrėkite rezultatus.

Skaičiuoklė ČIA