Šiandien pasveikinkime gidus – mūsų krašto ambasadorius

gidu dienaiAtvažiavau į Šilutę, ką veikti, ką pamatyti, kur nuvažiuoti? Informacijos labirintuose geriausiai padėtų susigaudyti gidas. Šiandien jų šventė – Tarptautinė gido diena.

Šilutėje kvalifikuotas gido paslaugas teikiančių žmonių yra tik keliolika. Jie – tikrieji mūsų krašto ambasadoriai, žinantys gausybę istorinių faktų, intriguojančių atsitikimų, vedžiojantys po įdomiausius miestelių ir kaimų kampelius, gamtos kūrybos takus. Sudomins, sužavės, paliks intrigų kitam apsilankymui – ir būriai smalsuolių vėl planuos keliones į Šilutę, Pamarį, Nemuno deltą, vilios savo viešnagių prisiminimais ir draugus pažinti mūsų kraštą.

Taigi ačiū visiems mūsų gidams už Pamario garsinimą ir visapusės sėkmės Tarptautinės gidų dienos proga!

Jau žiemą žmonės pradeda planuotis poilsines ir pažintines keliones, savaitgalių viešnages. Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojų klientai dažniausiai klausia, kur nakvoti, ką veikti, prašo informacijos apie galimybes paplaukioti laivais, iš pamario nukeliauti į Nidą, ieško pažintinių lankstinukų, kelionių maršrutų žemėlapių.

Turistinės grupės iš anksto užsisako gidus telefonu.

Šilutės turizmo informacijos centro vadovas Edvardas Judžentis sakė, kad 2012 m. centras sulaukė 2 240 fizinių lankytojų. Apie 5-10 proc. klientų užklausas atsiuntė elektroniniu paštu, teiravosi telefonu.

Į informacijos centrą užsukantiems keliautojams rekomenduojami gidai gali palydėti į įvairias rajono vietoves: aprodyti Šilutę, Rusnę, Švėkšną, Kintus, kartu plaukti į marias, aplankyti Minijos Kaimą, Ventės ragą, Uostadvarį, pasiekti Nidą. Daugiausia gidai dirba lietuvių ir rusų kalbomis, tačiau paslaugos teikiamos ir anglų bei vokiečių kalbomis.

Rytoj, vasario 22 dieną, Šilutės turizmo informacijos centras kviečia visus norinčius į renginį „Kelionių įspūdžiai“, kuris vyks 16.30 val. Hugo Šojaus dvare, Lietuvininkų g. 4.

Čia apie savo kelionę į pietryčių Aziją papasakos gidė šilutiškė Živilė Skirkevičienė.

Organizatoriai yra numatę surengti panašių renginių ciklą, kurio metu Šilutės krašto gyventojai dalinsis savo kelionių iš užsienio kraštų įspūdžiais, nuotraukomis ir patarimais.

Sekite „Šilutės naujienas” ir greitu laiku laikraštyje skaitykite interviu su Živile Skirkevičiene apie įdomų gidės darbą.