Šiandien penktadienis – 13 diena!

pilnatisPenktadienis, trylikta diena, ir dar pilnatis – šie trys dalykai kalendoriuje sutampa gana retai. Trylikta diena ir apskritai skaičius 13 dažnai laikomas blogu ženklu.

Todėl daugumoje viešbučių nėra tryliktojo numerio, daugiabučiuose namuose – tryliktojo aukšto, kai kuriuose lėktuvuose nėra tryliktu numeriu pažymėtos eilės.

Žmonės laikosi prietarų ir kasdienybėje. Pavyzdžiui, 13 dieną nešvenčia šeimos švenčių, nekerpa nagų ar net tryliktą dieną nekeičia patalynės, kad nesisapnuotų blogi sapnai.

Mėnulio pilnatis šiuo atveju sukelia dar daugiau keistenybių. Per šią mėnulio fazę žmonės suaktyvėja, įvairias įstaigas ir institucijas užverčia skambučiais ir neįtikimiausiomis istorijomis.

Psichiatrai pripažįsta, kad pilnatis turi įtakos ne tik psichiškai nestabilių, bet ir apskritai visų žmonių psichikai. Pilnatis iš tiesų mistiškas dalykas, o pasikeitęs žmonių elgesys – realybė. Tai gali paliudyti ir Bendrojo pagalbos centro darbuotojai, kurie tomis dienomis, kai danguje kybo pilnaviduris mėnulis, sulaukia 10-15 procentų daugiau skambučių.

„Neretai žmonės praneša apie paranormalius reiškinius. Ne kartą į Bendrąjį pagalbos centrą yra skambinęs autobuso vairuotojas, kuris tikino, kad jam važiuojant pro tam tikrą vietą su juo yra atliekami genetiniai tyrimai“-, pasakojo BPC Vilniaus skyriaus viršininkas.

Taip pat BPC darbuotojai pasakojo, kad pilnaties metu ne kartą jiems skambino moteris, kuri aiškino, kad dega jos šaldytuvas, tačiau tarnyboms nuvykus – jos šaldytuvą rado net neįjungtą į elektros lizdą. Kadangi, moteris tokiais skambučiais BPC atakuodavo ne vieną kartą, į tai nebuvo žiūrima rimtai. Tačiau atvykus į dar vieną moters iškvietimą – jos šaldytuvas iš tiesų degė…

Bendrojo pagalbos centro darbuotojai pastebėjo, kad dažniausiai tereikia išklausyti skambinančiųjų ir išsipasakoję jie nusiramina, tačiau pasitaiko ir nerimą keliančių skambučių.

Kalbant apie pilnaties poveikį žmogaus savijautai pastebima, kad pilnaties metu sunkiau arba išvis neina užmigti. Pilnatis daro įtaką net vandenynams, tad ką jau kalbėti apie žmones, kurių didžiąją organizmo dalį sudaro vanduo.