Šiandien Šilutėje bus degamos žvakutės už kiekvieną skriaudžiamą vaiką

silute uz_kiekviena_vaikaŠiandien 18 val. prie Savivaldybės administracijos pastato šilutiškiai prisijungs prie pilietinės akcijos „Gedulo ir vilties savaitgalis: žvakė už kiekvieną vaiką“ ir uždegs žvakę už kiekvieną nužudytą ir skriaudžiamą vaiką.Ši akcija inicijuota vakar, po to, kai visuomenę sukrėtė žinia apie patėvio sumuštą 4 metų berniuką iš Kėdainių. Šį rytą berniukas mirė.

„Kviečiu gedulo savaitgaliui už kiekvieną žuvusį vaiką, už kiekvieną vaiką, prieš kurį smurtaujama, už kiekvieną mažą žmogų – mūsų šalies pilietį, mūsų ateitį ir mūsų turtą, uždegti vilties ir gedulo žvakę kaip palaikymo jiems ženklą ir pasakymą aiškų NESUTINKU su tuo, kas vyksta mūsų šalyje“, – sako šios akcijos iniciatorė, buvusi šilutiškė Rima Olberkytė – Stankus.

Tylos minutė ir žvakė prie Šilutės kultūros ir pramogų centro tegul bus taikus pareiškimas, kad mes nesutinkame, kad prieš mūsų visų vaikus būtų smurtaujama bet kur, kur tik jie yra: namuose, mokymosi įstaigoje ar viešoje vietoje.

Tai tyli akcija atkreipti dėmesį į bauginančią smurto artimoje aplinkoje statistiką, o ji yra tokia:

1051 pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl fizinio smurto, 74 – dėl seksualinės prievartos, 114 – dėl psichologinės prievartos, žuvo 17 vaikų, fizinio skausmo sukėlimas – 1100, išžaginimas – 48, seksualinis prievartavimas – 56. Kasmet nusižudo maždaug viena klasė moksleivių.

Tai – Informatikos ir ryšiu departamento prie VRM 2016-ųjų statistika. Tik ta, oficialioji…

Šiuo metu jau daugiau kaip 100 šilutiškių patvirtino, kad dalyvaus šioje pilietinėje akcijoje.