Šiandien švenčiama tarptautinė motinos Žemės diena

musu-planeta-zemeŠiandien pasaulyje minima tarptautinė motinos Žemės diena, kuri tarsi simboliškai pabaigia Žemės mėnesį, prasidėjusį kovo 20-ąją – Pavasario lygiadienį. Visą mėnesį prie Aplinkos ministerijos plazdėjo aplinkos ministro iškelta Žemės vėliava, primindama, kad turime atidžiau pažvelgti į mūsų planetos likimą.

Aplinkos ministerija ir jai pavaldžios įstaigos šiuo laikotarpiu suorganizavo gausybę aplinkosauginių renginių, į kuriuos buvo įtraukta ir visuomenė: organizuotos konferencijos, parodos, inkilų kėlimas, praėjusį savaitgalį šalyje praūžė nacionalinis miškasodis, kuriame pasodinta beveik 100 hektarų naujų miškų.

Pasak aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, šis mėnuo mums priminė, kad visi turime vienytis ir prisidėti prie aplinkosauginių problemų sprendimo. „Roma nebuvo pastatyta per vieną dieną, todėl ir mes visų ekologinių problemų neišspręsime per mėnesį. Bet jeigu kiekvienas iš mūsų kasdien padarys bent po mažytį darbą švaresnės ir gražesnės aplinkos labui, mes gyvensime kur kas geriau. Gamtoje viskas dėsninga ir harmoninga. Neabejoju, kad už gera Žemė mums taip pat atlygins geru“, – teigia K. Trečiokas.

Jau rytoj šalyje pasidės visuotinė švaros akcija „Darom 2016“, kurios metu žmonės kviečiami kuo aktyviau dalyvauti nuo šiukšlių vaduojant gamtos kampelius. Aplinkos ministerijos talkininkai kartu su Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojais valys Neries pakrantę sostinėje. Rinksimės 10 val. prie Šilo tilto. Nerimi plauks aplinkos apsaugos inspektoriai, ieškodami labiausiai užterštų teritorijų bei tikrindami, kaip žvejai mėgėjai laikosi reikalavimo sutvarkyti žvejybos vietą.

Š. m. balandžio 28 d. Aplinkos ministerijoje taip pat kviečiame paminėti Orhuso konvencijos dieną.