Šiaurietiškas ėjimas – žingsniavimas su lazdomis geros savijautos link

siaurietiskas su treneriuŠilutėje vis dažniau galima pamatyti žvitriai žingsniuojančių žmonių, apsiginklavusių lazdomis. Nenustebkite – tai šiaurietiškojo ėjimo entuziastai.

Sužinoti, kas tai yra šiaurietiškas ėjimas ir jo išmokti, buvo galima praėjusį šeštadienį. Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras jau trečią kartą rengė nemokamą šiaurietiško ėjimo pamoką, kurią vedė profesionalus šiaurietiško ėjimo instruktorius Laimontas Rakauskas.

Išbandyti šią sporto rūšį ar patobulinti jau turimus įgūdžius susirinko apie 30 žmonių.

Šiaurietiškas ėjimas – alternatyva sporto salėms

Šiaurietiškas ėjimas tai sporto rūšis, kuri galima ištisus metus bet kokiomis oro sąlygomis. Sportuoti gali įvairaus amžiaus, kūno sudėjimo ir fizinio pasiruošimo žmonės. Šis vaikščiojimo būdas yra greitai išmokstamas ir nesudėtingas. Išskyrus specialias, šiek tiek į slidininkų panašias lazdas, nereikalingas joks papildomas sporto inventorius.

„Lazdos – puikus mankštos būdas“, – teigė treneris Laimontas Rakauskas.  Pasirodo, jog vaikštant įprastai, dirba tik apatinė mūsų kūno dalis, o viršutinė kūno dalis yra tarsi pernešama. Sportuojant šiaurietiškojo ėjimo būdu, treniruojama ir viršutinė kūno dalis. Išjudinama net apie 90 proc. žmogaus kūno raumenų.

Šiaurietiškas ėjimas ypač tinka žmonėms, turintiems problemų dėl stuburo ir sąnarių. Taip pat teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, atpalaiduoja kaklo ir sprando raumenis, yra puikus būdas numesti nereikalingus kilogramus.

Nors šiaurietiškas ėjimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nesudėtingas, vis dėlto reikėtų įsiklausyti į savo kūną ir nepersistengti, nepersitempti. Turintiems rimtesnių sveikatos problemų, prieš atliekant treniruotes, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Domisi įvairių galimybių žmonėssiaurietiskas veronika

Šiaurietiškojo ėjimo pamokas rengia Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras. Žmonės yra skatinami aktyviau praleisti savo laisvalaikį ir išbandyti šią neįprastą fizinio aktyvumo formą.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė džiaugėsi, kad šį kartą į šiaurietiškojo ėjimo pamoką susirinko gausus būrys šilutiškių – net 30. Tai beveik dvigubai daugiau negu ankstesniais kartais.

Atėjo įvairaus amžiaus žmonių. Atitinkamai pagal jų ūgį treneris pritaikė lazdas. Vieni šilutiškiai jas matavosi pirmą kartą, o kitiems – tai jau nebe naujovė.

Iš Kultūros ir pramogų centro kiemo grupelė entuziastų patraukė į Pamario mokyklos stadioną. Buvo atliekami kūno tempimo su lazdomis pratimai ir mokomasi pagrindinės šiaurietiškojo ėjimo ALFA technikos.

Žmonės į treniruotę atėjo turėdami įvairių tikslų. Pirmą kartą į šiaurietiškojo ėjimo pamoką atėjęs šilutiškis Saulius teigė sveikatos problemų neturintis, tačiau norintis palaikyti gerą fizinę formą. Ponia Stasė – nebe naujokė, jau nuo pirmos Visuomenės sveikatos biuro organizuojamos pamokos ir jaučia teigiamą šio vaikščiojimo poveikį sveikatai. Jos prikalbinta, išbandyti šiaurietiškojo ėjimo atėjo ir draugė Veronika.

„Šilutės naujienų“ pakalbinta ponia Angelė atviravo, jog šiaurietiškai vaikštanti jau kelerius metus ir turinti savas lazdas. Ji į šią pamoką atėjo patobulinti savo įgūdžių.