Šiaurietiškasis ėjimas Inkakliuose

inkakliai siaurietiskasŠilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras bei Inkaklių mokykla – daugiafunkcis centras pakvietė Inkaklių kaimo bendruomenę į šiaurietiškojo ėjimo pamoką.

Nors apniukęs dangus grasino lietumi, šėlo stiprokas vėjas, bet susirinko nemažas būrelis norinčiųjų susipažinti su šia kaime dar neįprasta fizinio aktyvumo priemone.

Inkakliuose yra keletas entuziasčių žygeivių, jau anksčiau atradusių ir pamėgusių šiaurietiškojo ėjimo lazdas, tačiau verta šį būrelį praplėsti. Juk sportuojant atrandamas malonus bendrystės, pasitenkinimo savimi jausmas. Be to, šiaurietiškasis ėjimas tinka įvairaus amžiaus ir kompleksijos žmonėms. Ši sporto šaka gerina sveikatą, vyksta gryname ore.

Buvo tikrai smagu pasimokyti. Atrodo, kas čia sunkaus: imi lazdas ir žygiuoji, bet išaiškėjo, kad ne taip jau paprasta. Pasirodo, ir rankos juda ne taip, kaip turėtų, netinkamas žingsnis, ne ta koja, ne ta ranka, kūprinamės.

Puiku, kad šiaurietiškojo ėjimo inkakliškius mokė Lietuvos šiaurietiško ėjimo asociacijos prezidentas Laimontas Rakauskas. Pasijutome puikioje sporto šventėje. Darėme pratimus su lazdomis, mokėmės, eidami su lazdomis, derinti rankų ir kojų judesius, pasirinkti tinkamą tempą.

Pasitreniravome, išklausėme pamokymus, taisėme klaidas ir smagiu rateliu ėjome, žvaliai atsispirdami lazdomis, linksmai padrąsindami vienas kitą.

Už smagų šiaurietišką pasivaikščiojimą nuoširdžiai dėkojame Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorei Virginijai Vaivadaitei ir Lietuvos asociacijos prezidentui Laimontui Rakauskui. Laukiame naujų smagių sporto valandėlių.