„Sidabrinė nendrė“ paskirta žurnalistui S.Sodoniui

katis-274Šiandien posėdžiavęs „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas, vadovaujamas savivaldybės tarybos nario Juozo Sauspreškio, nusprendė šiemet svarbiausią rajono apdovanojimą skirti žurnalistui Sauliui Sodoniui.

„Sidabrinės nendrės“ premija jam bus įteikta Kovo 11-ąją.

Apdovanojimui S.Sodonį pristačiusios 6 kultūros įstaigos primena jo nuopelnus Šilutės rajonui.

S.Sodonis – aktyvus visuomenininkas, spaudos darbuotojas, pedagogas, Mažosios Lietuvos istorijos ir kultūros puoselėtojas ir populiarintojas.

Jis kartu su bendraminčiais buvo Vydūno draugijos steigėjas, aktyvus Sąjūdžio narys. Jis su Vydūno pasekėjais 1989 m. iš Talino parvežė Vydūno arfą, kuri dabar saugoma Kintų Vydūno kultūros centre.

Dirbdamas Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoju kultūrai, S.Sodonis buvo 1993 m. Šilutėje leisto kultūrinio – istorinio laikraščio „Verdainė“ vienas iš leidėjų. Jis rūpinosi Kintų mokyklos, kurioje mokytojavo Vydūnas, restauravimu. Čia 1994 m. atidarytas Vydūno muziejaus. Svarus S.Sodonio įnašas organizuojant Vydūno palaikų perlaidojimą iš Vokietijos į Bitėnų kapinaites 1991 m., Bitėnų kapinaičių tvarkymo darbuose. Jis rūpinosi ir M.Jankaus spaustuvės atstatymu Bitėnuose, M.jankaus palaikų perlaidojimu Bitėnų kapinaitėse.

Nuo 2004 m. jis redaguoja Mažosios Lietuvos istorinį puslapį „Šilainė“ (vėliau – „Šilainės sodas“), yra Šilutės kraštotyros draugijos narys.

Už S.Sodonio kandidatūrą „Sidabrinei nendrei“ gauti balsavo 6 iš 9 komiteto narių.