„Sidabrinės nendrės” kandidatai – V.Astrauskienė ir V.Skirkevičius

sidabrine nendre_kandidataiPenktadienį baigėsi laikas, iki kada galėjo būti siūlomi pretendentai į prestižiškiausią savivaldybės „Sidabrinės nendrės” premiją.

Šiemet naujai buvo pateiktos dvi kandidatūros: vaistininko ir žolininko Virgilijaus Skirkevičiaus bei Švėkšnos visuomenininkės Violetos Astrauskienės.

„Sidabrinės nendrės” premija įteikiama Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Už reikšmingus nuopelnus Šilutės kraštui, šviečiamąją ir informacinę veiklą bendruomenėse bei liaudies medicinos srityje premijos kandidatu siūlomas V.Skirkevičius. Šio gerai žinomo šilutiškio kandidatūrą pateikė Šilutės kultūros ir pramogų centras, Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, Hugo Šojaus muziejus, Šilutės kamerinis dramos teatras, Salos etnokultūros ir informacijos centras, Kintų Vydūno kultūros centras, Žemaičių krašto etnokultūros centras, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras.

Švėkšniškė V.Astrauskienė – aktyvi visuomenininkė, savo krašto patriotė, dirbdama Saugų seniūnijos raštvede, nuolatos ir operatyviai garsina Saugų ir Švėkšnos seniūnijų įvykius rajono ir respublikinėje spaudoje, taip pat yra ne vienos fotografijų ir tapybos parodų autorė, yra išleisdusi ne vieną savo kūrybos knygelę. Šią kandidatę pasiūlė E.Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyriaus pirmininkė Ona Norkutė.

„Sidabrinės nendrės” premijos skyrimo komiteto vadovas, savivaldybės politikas Tomas Budrikis „Šilutės naujienoms” sakė, kad komiteto posėdis numatytas vasario 1 dieną. Jo metu bus svarstomi ne tik naujai pristatyti kandidatai, bet ir 3 praėjusių metų kandidatai, kuriems nebuvo skirta „Sidabrinės” nendrės” premija.