„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatai Rita ir Romas Tarvydai: „Premiją reikėtų po pūkelį išdalinti“

 sidabrine nendre tarvydaiLietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo 26-ąsias metines, Šilutės kultūros ir pramogų centre vėl įteikta prestižinė Šilutės rajono premija – „Sidabrinė nendrė“. Šiemet šia premija iškilmingai pasveikinta kintiškių šeima – menininkai, pedagogai, įvairių renginių organizatoriai Rita ir Romas TARVYDAI.

Kintų Vydūno kultūros centro direktorė R.Tarvydienė ir Šilutės vaikų meno mokyklos Kintų skyriaus mokytojas R.Tarvydas – profesionalūs meno pasaulio žmonės – jau beveik 20 metų atveria galimybę mokiniams asmeninį talentą perduoti aplinkai, padeda atsiskleisti meno pomėgių turinčiam Pamario krašto jaunimui, bendruomenės intelektualams. Šiųmetės prestižinės premijos laureatų indėlis puoselėjant Šilutėskrašto ir Lietuvos kultūrą, istorinio ir dvasinio palikimo saugojimą bei sklaidą – didžiulis, nes Kintų Vydūno kultūros centro renginiai ir jaunųjų kintiškių dailės pasiekimai žinomi ir tarptautiniu mastu.

Tad ne veltui renginio metu iš sveikintojų lūpų ne kartą skambėjo žodžiai, jog reikėtų daug laiko, norint išvardinti visus kintiškių Tarvydų nuopelnus, nuveiktus su nuoširdžiu pasiaukojimu ir atsidavimu.  

Dviguba šventė

Iškilmingą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventę ir „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimo ceremoniją pradėjo patys mažiausieji – lopšelio-darželio „Pušelė“ etnografinis folkloro ansamblis „Žiuvininkai“ (vad. Irena Žėkienė), sužavėję nuoširdumu ir tautiškumu. Priglaudę delniukus prie širdelių mažyliai kartu su auklėtojomis, dainininku Algirdu Leonavičiumi ir visa publika, pritariant Šilutės varinių pučiamųjų instrumentų ansambliui „Pamario Brass“, sugiedojo Lietuvos himną.

Geltonais, žaliais ir raudonais balionais apdovanoti mažieji „žiuvininkai“, anot renginio vedėjo Marijaus Budraičio, pasklidę po miesto gatves skelbs džiugią žinią, jog šilutiškiai švenčia Lietuvos laisvės gimtadienį.

Linkėjimai šilutiškiamssidabrine nendre zuvininkai

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Kovo 11-ąją pakviestas dalyvauti šventiniuose renginiuose Vilniuje, pasirinko Šilutę, nes nieko nėra svarbiau, kaip pasveikinti naujus „Sidabrinės nendrės“ laureatus.

„Mūsų tauta turėjo daugybę išbandymų, tačiau ji išliko, nes buvo vieninga, kovinga ir tvirtai apsisprendusi dėl savo laisvės. Šiandien taip pat turime ne mažesnį iššūkį – toliau kurti ir stiprinti valstybę, gražinti Pamario kraštą“, – sveikindamas su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena sakė meras. Jis visiems linkėjo didesnio pilietiškumo, bendruomenėms ir nevyriausybinėms organizacijoms – didesnio aktyvumo, savivaldos politikams – ryžto, atsakingumo ir kuo mažiau populizmo.

Šilutiškius sveikindamas Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis pažėrė daugybę apgailestavimų, kad daug Lietuvos gyventojų, tarp jų – ir šilutiškių, yra išvykę gyventi į užsienį ar Lietuvos didmiesčius, kad provincija merdi, kad mažėja gimstamumas, uždaromos mokyklos. Savo kritiškos kalbos pabaigoje K.Komskis paragino šalies regionuose kurti geresnį gyvenimą, stabdyti gyventojų migraciją.

Didžiulis įpareigojimas

Po linkėjimų tamsi scenos uždanga pakilo ir atsivėrė baltomis burėmis bei stilizuotomis sidabrinėmis nendrėmis išdabinta erdvė. Visa tai skelbė, jog atėjo metas „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimo ceremonijai.
Skambant Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Pamarys“ atliekamam maršui tautiškais drabužiais pasipuošusios merginos įnešė „Sidabrinės nendrės“ premijos regalijas: vardinį diplomą ir laureato ženklą, kurį sukūrė kintiškė juvelyrė Aušra Mačiulaitienė, beje, buvusi R.Tarvydo mokinė.

Aidint ovacijoms iš salės į sceną pakilo premijos laureatai Rita ir Romas Tarvydai. Pirmieji juos pasveikino meras V.Laurinaitis ir „Sidabrinės nendrės“ premijos komiteto pirmininkas, rajono Tarybos narys Tomas Budrikis.
Padėkos žodžius tarė ir R.Tarvydienė: „Norime padėkoti visiems Pamario krašto žmonėms, nes būtent jie leido mums kurti ir daug padėjo. Prieš 20 metų, kai atvykome gyventi į Pamarį, svarbiausia buvo, kaip mus priims  žmonės. Pagrindiniu ryšiu su gyventojais tapo vaikai. Per vaikus susipažinome su kitais žmonėmis, muziejinė veikla leido pažinti Pamario kraštą, taip atsirado didžiulė meilė, prieraišumas ir noras dar daugiau padaryti“.

Anot jos, „Sidabrinės nendrės“ premija nėra asmeninis jos ir jos vyro nuopelnas. Didžioji dalis turi atitekti rajono Savivaldybės administracijai, kitą dalį reikėtų po pūkelį išdalinti visiems, su kuriais ilgus metus ir per nesuskaičiuojamą laiką buvo kuriama ir vykdoma veikla: kultūros ir švietimo sričių kolegoms, bendruomenėms, seniūnijų darbuotojams, menininkams, lankytojams ir, žinoma, šeimai.

„Savame kašte gauti apdovanojimą ir įvertinimą – didžiausia garbė. Tai bus įpareigojimas tęsti pradėtus darbus“, – sakė R.Tarvydienė.

Premijų užteks ilgam

Antrindamas žmonai, humoro nestokojo R.Tarvydas, prasitaręs, kad „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimo diena jam – tikriausiai sunkiausia gyvenime.

R.Tarvydas sakė esąs iš Klaipėdos, bet Pamarys jį traukė nuo vaikystės, nes jis – vienas gražiausių Lietuvos kampelių. Šiandien Romui džiugu, jog savo darbais prisideda prie krašto, ypač marių, kurias ir pėsčiomis yra apėjęs, garsinimo ir puoselėjimo.

Beje, būtent R.Tarvydas yra pirmasis „Sidabrinės nendrės“ premijos ženklo kūrėjas. „Džiaugiuosi, kad man pačiam teko pagaminti ne vieną „Sidabrinės nendrės“ plaketę. Kelis variantus dar turiu namuose, ir jei jų pritrūks,  galėsiu savo nuožiūra padovanoti“, – šmaikštavo jis.

Sveikino mamos ir bičiuliai

Pasveikinti reikšmingiausiu rajono apdovanojimu įvertintų savo vaikų į sceną lipo jų mamos: Veronika Simutienė iš Plungės rajono ir Aniceta Tarvydienė iš Klaipėdos. Vėliau Ritos mama V.Simutienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog labai džiaugiasi, kad jos pirmagimė ir žentas sulaukė tokios pagarbos, kad buvo pastebėti ir įvertinti.

Prie scenos nusidriekė didžiulė eilė ir kitų sveikintojų. Nešini gražiausiomis puokštėmis ir simbolinėmis dovanomis Tarvydus sveikino Kintų seniūnijos ir bendruomenių atstovai, bendradarbiai, rajono kultūros ir švietimo nariai, politikai ir kt.

Šventinį renginį vainikavo koncertas, kuriame pasirodė šių metų Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ Klaipėdos regiono laureatai –  Šilutės Vydūno gimnazijos vokalinis vaikinų kvartetas (vad. Gražina Matulienė), Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“ (vad. Asta Maigienė) ir iš jaunų muzikantų naujai suformuotas Šilutės pučiamųjų orkestras „Pamarys“ su solistu A.Leonavičiumi bei choreografine grupe „Pamarietė“ (vad. Judrė Railienė).

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.