Siekiantiems tikslo treneris D. Kairys pataria: pradėkite nuo minčių

„Noriu sveikai, gerai, laimingai gyventi“, - sako rusniškis treneris, kineziterapeutas, masažuotojas Domantas Kairys. Vaikinas ne tik išsako norą, bet ir kasdien skiria laiko jam įgyvendinti - sveikai maitinasi, sportuoja, vasarą ir žiemą maudosi vandens telkiniuose, daug skaito, organizuoja sporto renginius ir pats juose dalyvauja. Domantas visoje Lietuvoje išgarsėjo karantino metu, kai lauke su draugais žaidęs tenisą „užsidirbo“ 250 eurų baudą. Vaikinas pripažįsta, kad prasižengė ir tai įvertino kaip postūmį. Nusprendęs, kad vis tiek sportuos, garaže įsirengė sporto salę.

Apie tai, kaip išlikti motyvuotam, siekti savo tikslų, kalbėjomės su Domantu.

Užaugo sportuodamas

Domantas yra tikras rusniškis, didžiausioje Lietuvos saloje gimęs ir užaugęs. Nuo mažens jis mėgo sportą, tad jau pirmoje klasėje pradėjo lankyti futbolą, nuo paauglystės žaidė stalo tenisą. Kiek save prisimena, Domantas buvo aktyvus – bėgdavo krosus, sportuoti eidavo į stadioną, žaisdavo komandinius sporto žaidimus.

„Sportas labai prilipo prie manęs, tad kai baigiau Vydūno gimnaziją, ateitį nusprendžiau sieti būtent su tuo“, – prisimena rusniškis.

Studijuoti kineziterapiją jam pasiūlė mama, o ir Domantas su ja sutiko: juk tai įdomus mokslas, kuriame gali pažinti žmogaus kūno sandarą, o vėliau dirbti treneriu ir tokiu būdu padėti kitiems.
Vaikinas nusprendė studijuoti Klaipėdoje, kuri arčiau namų, čia pat jūra. Įstojęs į Klaipėdos valstybinę kolegiją, jau po pirmųjų studijų metų gavo nemokamą mokslą, stipendiją. Kolegiją baigė aukštais balais ir įgijo kineziterapeuto specialybę.

Mokėsi ir dirbo

Dar studijuodamas Domantas pradėjo dirbti kineziterapeutu Klaipėdos futbolo komandoje „Atlantas“. Šis darbas jam labai patiko, nes futbolą ir pats žaidė nuo mažų dienų. Profesionaliems futbolininkams jis parodydavo tempimo pratimus, atlikdavo masažus, kartu paspardydavo kamuolį.

Vėliau jaunas rusniškis nusprendė išbandyti jėgas uostamiesčio sporto klube „Apelsinas“. Ir čia jam sekėsi puikiai, nes studijų metais lankė sporto salę, augino raumenis, juos ryškino. Norėdamas padėti savo tikslų siekti kitiems, Domantas įgijo asmeninio trenerio licenciją. „Sporto klube viskas buvo žinoma, tik reikėjo ne su savimi dirbti, o padėti žmonėms siekti savo tikslų“, – sako treneris.
Studijuodamas antrame kurse rusniškis susipažino su masažų atlikimo technikomis. Ši sritis jį labai traukė, tad jau po studijų Domantas dar kartą sugrįžo į Klaipėdos valstybinę kolegiją ir baigė bazinius masažo kursus.

Karantinas – proga sustoti

Įgijęs daug patirties, vaikinas grįžo dirbti į gimtąjį pamario kraštą. Darbo čia netrūko, jis dirbo treneriu sporto klube, Šilutėje atidarė masažo kabinetą, vedė treniruotes Visuomenės sveikatos biure. Kartu nepamiršo savo mylimų sporto šakų – futbolo ir stalo teniso. Atrodo, viskas puikiai sekėsi, tačiau… visko buvo ir per daug.

Kovo mėnesį, kai Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, Domantas nutraukė visas su darbu susijusias veiklas.

„Tą padariau sąmoningai, nes dirbau labai daug, pervargau, perdegiau. Supratau, kad reikia sustoti ir atsirinkti tai, kas labiausiai patinka, o ne dirbti viską iš eilės. Dirbant daug, netausojant savęs, suprastėjo treniruočių ir masažų kokybė, dingo gera nuotaika“, – perdegimo darbe jausmą prisimena jis.

Karantinas jam suteikė galimybę sustoti, daug ką permąstyti. Jau rudenį jis kibs į darbus su naujomis idėjomis, tik kol kas nenori atskleisti, kur jas įgyvendins.

Siekti tikslų padeda knygos

Domantas – motyvuotas, stengiasi maitinis kuo sveikiau, grūdinasi. Maudytis šaltame vandenyje pradėjo duše gyvendamas bendrabutyje Klaipėdoje. Vėliau maudydavosi jūroje, nesvarbu šilta ar šalta būdavo.

Atsikraustęs į Rusnę, bent kelis kartus per savaitę Domantas maudosi upėje. Grūdinimasis šaltame vandenyje, anot jo, gerina kraujotaką, pakelia nuotaiką ir energijos lygį organizme, gerina odos būklę.

Norintiems pradėti, treneris pataria nuo kontrastinio dušo, kuris taip pat grūdina, teigiamai veikia organizmą. Pasak Domanto, kiekvienas sveikatinimosi metodas yra geras, svarbu viską atlikti protingai.

Jis pats žinių semiasi iš knygų, kurioms kas mėnesį išleidžia kelis šimtus eurų. „Galbūt nespėju visų tų knygų perskaityti, bet žinau, kad bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu atsiversiu vieną ar kitą knygą ir rasiu ten vertingų patarimų“, – ir kitiems skaityti pataria rusniškis.

Domantas sako, kad norint pasiekti tikslų, reikalinga disciplina, dienotvarkė. Svarbiausia teigiamai mąstyti, juk viskas prasideda mūsų galvoje, nuo minčių. Reikia turėti viziją ir po truputį eiti tuo keliu. „Turi būti veiksmų planas, kuris susideda iš mažų užduotėlių. Vykdant tas mažas užduotis jos galiausiai nuveda prie konkretaus didelio tikslo“, – įsitikinęs jis.

Vaikinas mano, kad puikių rezultatų karjeroje ir sporte pasiekė todėl, kad buvo disciplinuotas. Pavyzdžiui, studijų metais jis keldavosi prieš šešias ir miegoti eidavo 22 val. Atsikėlęs anksti susidėliodavo planą, ką tą dieną nuveiks, į dienotvarkę įtraukdavo sportą ir sveiką mitybą.