Sieks vaikus atitraukti nuo mobiliųjų telefonų

 

angry birdsPrieš penkerius metus startavęs piktųjų paukščių žaidimas mobiliesiems telefonams („Angry Birds“) išpopuliarėjo žaibiškai. Vien praėjusiais metais žaidimo atsisiuntimų skaičius perkopė du milijardus. Ne paslaptis, kad piktųjų paukščių žaidimas daugiausia populiarumo sulaukė vaikų tarpe. Prekybos tinklas „IKI“ vaikams paruošė mažą staigmeną, kurios vienas iš tikslų – skatinti gyvą vaikų bendravimą.

„Kuris iš mūsų galėtų prisipažinti neturįs piktųjų paukščių žaidimo savo telefone? Tikriausiai mažuma. Juk būtent dėl šios priežasties kartais tiesiog neįmanoma atgauti savo telefono iš mažųjų atžalų. Tad matydami didelį vaikų susidomėjimą šiuo žaidimu nusprendėme pradėti kampaniją, kurioje populiarusis žaidimas persikels į realią erdvę – įsigiję prekių už tam tikrą sumą pirkėjai gaus populiariąsias „Angry Birds Egg‘z“ žaidimo figurėles“, – komentuoja prekybos tinklo „IKI“ Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis.

Anot A. Petraičio, kampanija startuoja prasidėjus pavasario atostogoms, kuomet vaikai turės daug laisvo laiko. Tad tikimasi, kad šis žaidimas, kaip ir bet kuris kitas ne kompiuterinis žaidimas, atitrauks vaikus nuo kompiuterių bei mobiliųjų telefonų ir paskatins juos dažniau susitikti su draugais.

„Atėjus pavasariui, verta dar ir dar kartą priminti žaidimo lauke svarbą vaikui. Visų pirma, lauke jie gali tobulinti savo stambiosios motorikos gebėjimus: lakstyti, šokinėti ir laipioti. Nepamirškime ir to, kad judėdami vaikai sudegina ir daugiau kalorijų, o tai yra puiki viršsvorio atsiradimo prevencinė priemonė, beje, ir mažinanti širdies susirgimų tikimybę“, – pasakoja edukologė Austėja Landsbergienė.

Edukologės teigimu, žaidimai lauke svarbūs ir kaip lavinamoji priemonė: „Žaidimai lauke ne tik stiprina sveikatą ir motorikos gebėjimus. Lauke vaikai mokosi apie juos supantį pasaulį, jį tyrinėja. Žaisdami su kitais vaikais jie tobulina savo bendravimo įgūdžius, plečia žodyną, mokosi elgtis saugiai, organizuoti veiklas bei laikytis taisyklių.“