Šiemet gaisrai – dažnesni ir nuostoliai – didesni

gaisrai copyPer pirmąjį šių metų ketvirtį Šilutės rajone įvyko daugiau gaisrų nei per tą patį laiką pernai, o jų padaryti nuostoliai net daugiau nei 3 kartus viršija pernykščius nuostolius.

Tokią skaudžią statistiką parengė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Arūnas Ališauskas.

Pernai per 3 pirmuosius metų mėnesius rajone įvyko 62 gaisrai, o per tą patį laiką šiemet – 74 gaisrai. Gaisre pernai buvo traumuotas vienas žmogus, o šiemet – du.

Šiurpą keliančioje statistikoje labiausiai stebina nuostoliai: pernai jų būta maždaug už 31 940 litų, o šiemet – net už 99 246 litus (beveik 29 000 eurų).

Daugiausiai gaisrų buvo kovo mėnesį: tuomet užregistruoti 44 PGT vyrų iškvietimai, o jų metu padaryta 26 646 litų (7717 eurų) nuostolių.

Dažniausia nelaimių priežastis – vis ta pati – neatsargus elgesys su ugnimi. Pernai per pirmąjį ketvirtį dėl to liepsnos įsiplieskė 45, o šiemet – jau 65 kartus. Vien tik kovo mėnesį toks neatsargus elgesys sukėlė 41 nelaimę.

2014 metais dažniau – 4 kartus (šiemet – tik 2) – gaisrai kilo dėl savaeigio transporto eksploatavimo taisyklių pažeidimų, 5 kartus (šiemet – 3) – dėl krosnių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų.

2014-aisiais dažniau (10 kartų) nei šiemet (7 kartus) degė gyvenamieji pastatai, užtat 2015-aisiais ugnis žymiai dažniau įsisuka į tvartus, garažus ir kitus kiemų statinius: pernai tokie pastatai degė 3, o šiemet – jau 12 kartų.

Nemažėja šiukšlių konteinerių padeginėjimų – šiuos įrenginius šilutiškiai pernai ir šiemet naikino po 8 kartus.

Gelbėjimo darbų dažnumas beveik nekinta: pernai į tokius darbus PGT vyrai skubėjo 42, o šiemet – 44 kartus. Užtat šiemet daug dažniau – 5 kartus – jie gelbėjo avarijose nukentėjusius žmones, kai pernai į tokius įvykius per ketvirtį buvo kviesti tik kartą.