Šiemet paklausiausios iki 100 Lt/vnt. kainuojančios žieminės padangos

Daugumai tinkama kaina – iki 100 Lt už vieną padangą, atskleidžia Autogidas.lt apklausa. / Stock.XCHNG nuotr. Paspaudęs šaltukas ir apledėję keliai jau ne vieną vairuotoją paskubino ieškoti padangų žiemai ir pasirūpinti jų pakeitimu. Iki lapkričio 10 dienos vasarines padangas būtina pakeisti universaliomis arba žieminėmis padangomis.

Autotransporto skelbimų portalo Autogidas.lt atliktos vairuotojų apklausos rezultatai atskleidė, kad dauguma vairuotojų šiemet padangas keis patys (56 proc. respondentų) arba kreipsis pagalbos į šeimos narius ar artimuosius (11 proc.). Tik trečdalis vairuotojų patikės šį darbą specialistams ir veš automobilį į autoservisą.

Paklausti, kur dažniausiai įsigyja padangų, dauguma vairuotojų teigia, kad tinkamo varianto vyksta ieškoti į specializuotas parduotuves (34 proc. apklausos dalyvių), tačiau taip pat nemažai vairuotojų ieško skelbimuose internete (30 proc.) arba kitose vietose, pavyzdžiui, turguje (29 proc.). Apie dešimtadalį vairuotojų padangų įsigyja įvairių prekių parduotuvėse.

Autogidas.lt apklausos rezultatai atskleidė, kad beveik pusė vairuotojų šiemet neplanuoja pirkti kitų padangų – 43 proc. apklausos dalyvių važinės su jau turimomis. Dar 28 proc. respondentų rinksis dėvėtas padangas, 23 proc. pirks visiškai naujas. Mažiausio dėmesio sulaukia restauruotos padangos – tokias įsigyti planuoja vos 7 proc. vairuotojų.

Iš apklausos statistikos matyti, kad lietuviai vairuotojai šaltuoju sezonu labiausiai renkasi paprastas žiemines padangas (netgi 60 proc. apklausos dalyvių). Po penktadalį vairuotojų vis dėlto planuoja įsigyti žiemines dygliuotas arba universalias padangas.

Daugumai tinkama kaina – iki 100 Lt už vieną padangą, atskleidžia Autogidas.lt apklausa. Būtent tiek kainuojančias padangas gali įpirkti trečdalis vairuotojų. Dar penktadaliui tinkama kaina už vieną padangą yra iki 200 Lt. Brangesnes padangas įsigyti gali tik vos dešimtadalis respondentų.

autogidas