Šiemet Rusnėje tikimasi pradėti apžvalgos bokšto statybas

rusnes bokstasDar šiemet Rusnėje tikimasi pradėti statyti apžvalgos bokštą, kuris leistų žvalgytis ir į kitapus Nemuno esančią Rusijos teritoriją. Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis tikisi, kad bokštas, galintis kainuoti iki 400 tūkst. eurų, pagyvins vietos turizmą.

„Dėl vietos ginčas vyksta: bendruomenė nori statyti ant Atmatos žiočių, kuri įteka į marias, savivaldybė lyg turime kitą vietą numatę, Uostadvaryje. Dabar vyksta diskusijos, ir manau, kad iki kovo pabaigos bus viskas išgryninta – ir koks tas bokštas bus, ir kuri vieta“, – BNS pasakojo meras.

Pinigų bokšto statybai žada skirti Aplinkos ministerija. Kiek jis kainuos, priklausys nuo galutinio projekto.

„Man labai keista, kad Šilutės regione nebuvo tokio bokšto: tai yra unikalūs vaizdai, unikali vietovė. Kur daugiau Lietuvoje yra marios, potvyniai, kur yra daugiau tiek paukščių? Čia reikėjo pirmiau statyti, ne Biržuose, ne kitur“, – kalbėjo savivaldybės vadovas.

Šiuo metu, pasak mero, lankomiausi turistų objektai yra švyturys, pėsčiųjų ir vandens pažintiniai takai Kintuose, paminklas Indijos išsivadavimo lyderiui Mahatmai Gandhi (Mahatmai Gandžiui).

„Yra tų objektų, bet tokio, kad pasižiūrėtų, pamatytų viską iš viršaus, net ir Rusijos valstybę, nebuvo. Užsieniečiai, atvažiavę į Rusnę, labiausiai prašo pamatyti, kur čia ta siena su Rusija“, – pasakojo jis.