Šiemet sumažėjo plėšimų ir automobilių vagysčių

RobberyPer 7 šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, rajone nusikalstamumas sumažėjo: mažiau užregistruota nusikalstamų veikų ir nusikaltimų, mažėja ir sunkių nusikaltimų, ir nusikalstamų veikų viešose vietose, ir vagysčių, kurios vis tiek dar pirmauja nusikalstamumo suvestinėse.

Smarkiausiai krito plėšimų ir automobilių vagysčių skaičiai, užtat padaugėjo vagysčių iš automobilių salonų.

Perpus sumažėjo plėšimų

Šiemet iki rugpjūčio 1 dienos Šilutės r. policijos komisariate užregistruotos 1003 nusikalstamos veikos (ištirta 75 proc.), kai pernai per tą laiką buvo 1313. Nusikalstamų veikų viešose vietose šiemet irgi mažiau – 60, o pernai buvo 83.

Mažesni nusikaltimų skaičiai: pernai per 7 mėnesius užregistruoti 1206 nusikaltimai, šiemet – 900. Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų pernai per 7 mėnesius įvykdyta 12 (ištirta 77,8 proc.), šiemet – 9.

Viešose vietose nusikaltimų pernai buvo 78, šiemet – 57, iš jų gatvėse – atitinkamai 17 ir 16.

Net perpus mažiau šiemet užregistruota plėšimų – 6, o pernai per tą patį laiką buvo 12. Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius plėšimus vadina itin bjauriu nusikaltimu, nes jų metu ne tik iš žmogaus atimamas jo turtas, bet prieš jį panaudojamas smurtas arba bent grasinimai.

Mažiau vagiama lengvųjų automobilių

Nusikaltimų grafoje rekordus, kaip ir iki šiol, muša vagystės: pernai per 7 mėnesius jų užregistruota 247, šiemet – 230.
Į gyvenamąsias patalpas šiemet vagys brovėsi beveik tiek pat kartų (35) kaip ir pernai (38). Vagysčių iš butų įvykdyta 47, o pernai buvo 53.

S.Mikutavičius pastebi, jog savo turto kai kurie žmonės nesaugo. Pavyzdžiui, prabangius namus pasistatę ir nemažai vertybių turintys žmonės nebesukrapšto kelių šimtų litų minimaliai signalizacijai arba vaizdo stebėjimo kamerai įrengti.

Vagysčių prevencijai, anot S.Mikutavičiaus, labai aktualu ir geri santykiai su kaimynais, nes kaimynai gali pastebėti svetimus žmones ir apie juos greičiausiai informuoti savininkus.

Ne visada atsakingos ir bendruomenės. Kaip kitaip pavadinsi neseniai praūžusios vienos kaimo šventės organizatorius, kurie surengę šventę pamiškėje, jai pasibaigus ramia širdimi viską paliko, o ryte savo turtą rado sulaužytą ir sudaužytą. Tuomet rašo pareiškimą policijai, kad ieškotų chuliganų. O tereikėjo tik pasirūpinti apsauga.

Šiek tiek mažiau per šių metų 7 mėnesius pavogta transporto priemonių: pernai – 23, šiemet – 19. Iki minimumo sumažėjo lengvųjų automobilių vagysčių: šiemet pavogtas 1 automobilis, o pernai dingo 8.

Beje, lengvųjų automobilių vagyčių mažėja visoje Lietuvoje.

Užtat dažniau nei anksčiau vagys lindo į automobilių salonus ir ėmė iš jų viską, ką ten rado: tokių vagysčių šiemet užfiksuota 22, o pernai buvo 17.

Palaikomas ryšys su visuomene

Kaip pavyko suvaldyti kai kurių nusikaltimų augimą? – klausiame S.Mikutavičiaus.

„Nusikaltėlius nuolat kontroliuojame, ir tai yra tas darbas, kurio visuomenė net nemato“, – apibūdina į detales nesileisdamas komisariato viršininkas.

Komisariatas gauna gyventojų pranešimų apie įvairias nusikalstamas veikas elektroniniu paštu, raštu ar telefonu. Jiems pranešama, kas padaryta aiškinantis jų nurodytus faktus.

S.Mikutavičius džiaugiasi, kad visuomenė tampa pilietiškesnė, aktyvi ir neabejinga daromiems nusikaltimams net tada, kai jie tiesiogiai nesusiję su informuojančiu žmogumi.

Tokius žmones irgi stengiamasi pastebėti ir pagerbti. Neseniai komisariate įteiktas padėkos raštas šilutiškiui Sauliui Valdžiui, sugavusiam du plėšikus. Apdovanotųjų bus ir daugiau.