Sigutė Ach su vaikais kūrė akvarelės liejinių stebuklus

Sigute AchŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi žymi dailininkė, iliustruotoja ir knygų autorė Sigutė Ach (Vilnius). Dailininkei akvarelės liejimo technika labai artima. Viešnia Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos ketvirtokams su mokytojomis Laima Macijauskiene ir Nida Vismantiene vedė edukacinę pamoką.

Viešnia paaiškino, kaip naudotis priemonėmis liejant akvareles, kaip išplauti panaudotą teptuką, pademonstravo, kaip liejamos spalvos ant sudrėkinto akvarelinio popieriaus, pasakė, kiek spalvų galima naudoti kuriant darbelį, kad išeitų priimtinas rezultatas.

Dailininkė kalbėjo apie tai, kaip iš spalvotų akvarelės liejinių gimsta tikroviški vaizdiniai, juose ieškoma panašumo į konkrečius daiktus, linksmus, sparnuotus ar gėlėtus gyvūnus, žmones ar gamtos elementus. Atradus atitikmenis dailininkė juos paryškina juodu kontūru ir parašo savo pajautimus, vizijas, įžvalgas. Taip kiekvienas darbas būna unikalus, nepakartojamas, todėl lengva jį atpažinti. Dailininkės S. Ach piešiniai gimsta be daugelio eskizų.

Užsiėmimo dalyviai irgi išbandė jos tapymo metodiką ir balto popieriaus lapai jaunųjų dailininkų rankose virto įvairiaspalviais vaizdiniais. Menininkė vaikams dalino patarimus, kaip drąsiai lieti spalvas ir skatino nebijoti fantazuoti, kad sukurtas paveikslėlis kiekvienam būtų gražiausias, suteiktų teigiamų emocijų. Susitikimo metu kiekvienas dalyvis nutapė apie 15 miniatiūrų.

Pasibaigus darbui dailininkė paprašė, kad vaikai išsirinktų labiausiai patinkančius darbelius, juos išjaustų ir apibūdintų. Vėliau bendravo su vaikais, jų išklausė.

Atsisveikindama S. Ach dalyviams padovanojo savo kurtus atvirukus su autografais. Bibliotekos lankytojai su dailininke atsisveikino šiltu apsikabinimu.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje nuo rugsėjo 10 d. buvo eksponuojama dailininkės darbų paroda, kurią aplankė nemažas būrys Šilutės ugdymo įstaigų auklėtinių.

Edukacinė akvarelės liejimo pamokėlė surengta vykdant projektą „Prie knygos ir vaizduotės versmės: pažink, atrask, kurk“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.