Šįkart atogrąžų oras užsibus ilgiau

Lietuva-kamuos-karstis articlethumb580Kaip ir liepa, rugpjūtis prasideda karštais orais. Šeštadienį šilumą dar prilaikė storesnė debesų marška, o sekmadienį ji pagaliau praplyšo ir šilti orai drąsiai įžengė į mūsų šalį – temperatūra pietiniuose regionuose pakilo iki 23–25 laipsnių. Pagaliau aprimo vėjai ir lietūs pasitraukė į šiaurę.

Pradžiuginsim poilsiautojus, nes prasidėjusi labai šilto atogrąžų kilmės oro kelionė nesibaigs taip greitai kaip prieš mėnesį. Kasdien bus vis karščiau: pirmadienį daug kur termometrai rodys apie 25 laipsnius, keliais laipsniais bus vėsiau tik Šiaurės Lietuvoje, o štai Dzūkijoje ir Suvalkijoje temperatūra svyruos tarp 27–29 laipsnių. Rugpjūčio 4–5 d. pietinių rajonų bei pajūrio gyventojai pajus dar keliais laipsniais karštesnį orą. Labai šiltos prognozuojamos ir naktys – nuo 13 laipsnių šalies šiaurinėje dalyje iki 18 laipsnių pajūryje bei pamaryje.

Anticiklonui, kuris lemia tokią kaitrą, judant rytų link, jo vakarine dalimi antroje savaitės pusėje ir toliau plūs karštas oras iš pietvakarių, nuo pat Šiaurės Afrikos. Trumpo lietaus tikimybė išaugs ketvirtadienio naktį prie jūros, o dieną kai kur Žemaitijoje. Todėl naktis bus ne tik labai šilta (15–20 laipsnių), bet ir tvanki. Lietus smarkiau nepažemins temperatūros ir dieną – šalies pietryčiuose numatoma apie 30 laipsnių, tik pajūryje bei Žemaitijoje vėsiau – apie 25 laipsnius.

Nuo penktadienio kaitra sugrįš: pavėsyje termometrai vėl rodys 30–32, o vietomis 33–35 laipsnius. Lietaus tikimybė kasdien menks.

Atsižvelgiant į susidariusią sinoptinę situaciją, skelbiama stichinio meteorologinio reiškinio – kaitros – pradžia. Visiems derėtų prisiminti elementarias buvimo saulėje per karščius taisykles: dažnai gerti vandens, vengti buvimo saulėje tarp 11–16 val., sumažinti fizinį aktyvumą lauke, rengtis šviesiais rūbais ir dėvėti galvos apdangalus, nešioti nuo UVI akis saugančius akinius.