SIKON XXVIII – jaunųjų architektų duoklė Rusnei

rusneBirželio pabaigoje 28-ąjį kartą vyko kasmetinis studentų idėjų konkursas SIKON. Architektūros studentų klubo organizuojamas renginys birželio 25–28 dienomis pakvietė dalyvius į Rusnės miestelį kurti tema „Sintezė“.

Šiuolaikinės kūrybos ir istorinio palikimo dermės problematiką nagrinėjo 11 studentų komandų, kurios savo idėjas instaliacijų forma pateikė įvairiose miestelio erdvėse.

Trumpa istorija

SIKON – tai renginys, turintis gilias tradicijas. Pirmasis konkursas buvo surengtas 1983 m. trijų ambicingų studentų, šiandien gerai žinomų architektų, A. Ambraso, G. Čaikausko ir A. Karaliaus dėka. Pagrindinis renginio tikslas – vienyti įvairių aukštųjų mokyklų studentus ir skatinti išlipti iš akademinių rėmų – išliko iki šių dienų, tačiau jo formatas laikui bėgant keitėsi. Nuo 2004 m. konkursas vyksta kūrybinių dirbtuvių forma, keliauja po įvairias Lietuvos vietoves ir nagrinėja joms aktualias temas.

Sintezė

Šiemet studentų idėjų konkursas pasiekė Rusnės miestelį, kur dalyviai savo idėjomis bandė spręsti aktualias šiuolaikinės meninės išraiškos dermės su istoriniu palikimu bei modernaus žmogaus santykio su etnografine aplinka problemas. Šias problemas atspindėjo tema – „Sintezė“, kuria buvo siekta skatinti dalyvius kurti analizuojant aplinką, ieškoti darnos tarp naujo ir seno.

Konkurso vieta pasirinktas Rusnės miestelis, kuris įgalino dalyvius savo darbais atskleisti pateiktą temą. Tai savita architektūra pasižyminti etnografinė vietovė, kuriai aktuali šių metų SIKON’o nagrinėjama problematika.

Daugiau skaitykite ČIA.