Šilokarčemos kvartalo ateičiai – 9 vizijos

SOJAUS 2Šilutės kultūros ir pramogų centre miestelėnai gali pamatyti 9 pasiūlymus, kaip galėtų būti tvarkomas Šilutės senamiestis – Šilokarčemos kvartalas.

Konkursui pateiktų projektų viešas aptarimas vyks lapkričio 6 d. 11 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre.
Rezultatas – iki sausio 1 d.
 
Šio kvartalo architektūrines – urbanistines idėjas maketuose pateikė Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos nariai. Su šia organizacija Savivaldybė turi sudariusi bendradarbiavimo sutartį.

Šilokarčemos kvartalo architektūrinės – urbanistinės idėjos konkursas paskelbtas darbo grupės „Dėl Šilutės miesto istorinio Šilokarčemos senamiesčio pastatų ir viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos bei renovacijos darbų programos parengimo“ iniciatyva. Darbo grupei vadovauja Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Arvydas Jakas.
silokarcemos 4 12321 copy
Darbo grupė turi iki 2014 m. sausio 1 d. parengti ir pateikti rajono savivaldybės tarybai tvirtinti Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijos bei renovacijos programą.

Rinktis yra iš ko

Darbo grupės nariai, apžiūrėję Šilokarčemos kvartalo architektūrines – urbanistines idėjas maketuose, sakė, kad apsispręsti, kuris yra geriausias, bus nelengva. Idėjų autoriai nevengė pasiūlymų, kurie galėtų šokiruoti ne vieną miestelėną.

Pavyzdžiui, siūloma iš senamiesčio pašalinti sovietmečio statybos randus, panaikinti Savivaldybės triaukštį pastatą ir vietoje jo statyti vienaaukščius statinius su maldos namų bokštu. Pristatyta idėjų, kad neišvaizdų Kultūros bei pramogų centro pastatą paslėpti nauju, prie pat šaligatvio pastatytu pastatu, kuris būtų panašesnis į kitus Lietuvininkų gatvėje esančius namus.

silokarcema  plancetas uz copyVisuose 9 maketuose architektai siūlo atgaivinti Šyšos upės vingio pusiasalį. Siūloma įrengti parką su takais ir suoliukais, statyti pėsčiųjų tiltelius, kurie į būsimą parkelį leistų prieiti iš įvairių pusių, dažniausiai – iš Turgaus aikštės.

Kaip autorinės teisės?

Darbo grupės narys Antanas Čepys, UAB „Nemuno deltos projektai“ direktoriaus pavaduotojas, kalbėjo, jog tarp idėjų autorių yra ir tokių, kurie šiek tiek atitrūkę nuo Savivaldybės finansinių galimybių. Jis skirtinguose maketuose matęs neblogų idėjų, kurios galėtų būti sudėtos į vieną pasiūlymą.

Suabejojęs, ar autoriai sutiktų padaryti „miksą“, A.Čepys pastudijavo konkurso nuostatus ir rado sąlygą, kad su kiekvienos idėjos autoriumi teks daryti atskiras autorines sutartis.

Optimistiškai mąstantis darbo grupės pirmininkas A.Jakas mano, kad silokarcemos VARTAI I DELTA plansetas 02 copyarchitektūrinių – urbanistinių idėjų autoriai bus lankstūs ir sutiks tapti idėjų rinktinės bendraautoriais.

Lapkričio 7 dieną uždarame posėdyje darbo grupė išrinks tris geriausias idėjas. Rezultatus numatyta paskelbti tik lapkričio 19 dieną.

Geriausių idėjų autoriams numatyta sumokėti autorinius atlyginimus: 1 vietos laimėtojui – 10 tūkst. Lt, 2 vietos – 5 tūkst. Lt, 3 vietos – 3 tūkst. Lt.

Pirmosios vietos idėjos autoriaus pasiūlymai, Savivaldybės užsakymu, virs techniniu projektu, kurio įgyvendinimui bus ieškoma ES paramos.