Šilokarčemos kvartalo daugiabučiai iš projekto lėšų nebus rekonstruojami

Prasidėjus senojo Šilutės Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijai, šiame kvartale gyvenantys žmonės susidomėjo, ar bus kartu rekonstruojami ir jų namai.

Visi šie senieji daugiabučiai yra jų gyventojų nuosavybė, todėl savininkams teks juos remontuoti savo lėšomis.

Prieš porą mėnesių startavusi senojo Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcija sparčiai žengia į priekį. Statybininkų darbų nestabdo nei neįtikėtini karščiai, nei Šyšos upės vagoje aptinkami dar nuo karo laikų užsilikę sprogmenys, nei atkasus senąją krantinę į statybvietę iškviestos komisijos.

Šiame kvartale, aplink senojo Turgaus aikštę stovi nemažai senų daugiabučių namų. Redakcija sulaukė keleto jų gyventojų, kurie domėjosi, ar bus kartu rekonstruojami ar bent kosmetiškai remontuojami ir jų namai.

Klausimą adresavome Savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui.

V. Pozingis priminė, kad daugiabučiai, kaip ir individualūs namai, jau seniai yra pačių jų gyventojų nuosavybė. O kaip žinia, savininkai savo turtą turi prižiūrėti ir tvarkyti patys. Jokių išimčių nebus taikoma ir senojo Šilokarčemos kvartalo gyventojams.

Čia gyvenantieji gali turėti nebent tik vieną viltį: kad kitais metais rajono tarybos politikai priims nutarimą skirti kažkokią lėšų sumą visų Šilutės miesto senųjų namų atnaujinimui. Tuomet į tokią paramą galėtų pretenduoti ne tik Šilokarčemos kvartalo, bet ir Lietuvininkų, Tilžės ir kitų Šilutės miesto gatvių senųjų daugiabučių gyventojai.