Šilokarčemos senamiesčio rekonstrukcijos programa – vėl ant politikų stalo

DARBO GRUPE 1Iki 2015 metų kovo 1 dienos Šilutės savivaldybė turi būti paruošusi „Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programą“, kurios įgyvendinimui Vidaus reikalų ministerija jau suplanavo paskirti per 24 mln. litų.

Rajono mero potvarkiais vėl sudarytos trys darbo grupės, kurioms nurodyta iki rugsėjo 22 dienos parengti Šilutės miesto istorinio Šilokarčemos kvartalo, centrinės gatvės ir miesto stadiono bei jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos pasiūlymus.

Ištraukė iš stalčiaus

Bene lengviausiai šią užduotį įgyvendinti seksis miesto istorinio Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijos darbo grupei, kuriai vadovauja rajono politikas Arvydas Jakas. Trečiadienį jau įvyko pirmasis minėtos darbo grupės posėdis.

A.Jako iniciatyva jau daugiau nei prieš metus buvo organizuotas Šilokarčemos kvartalo architektūrinės – urbanistinės idėjos konkursas. Šiame konkurse dalyvavo Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos nariai, kurie pateikė net devynis galimos rekonstrukcijos idėjų projektus.

Grupės nariams – Savivaldybės administracijos direktoriui Raimundui Ambrozaičiui, vicemerui Algirdui Balčyčiui, rajono politikui Vaidui Paviloniui, UAB „Vakarų NDP“ direktoriui Antanui Čepiui bei Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojui Edmundui Benečiui – A.Jakas jau įteikė „Šilutės miesto istorinio Šilokarčemos senamiesčio pastatų ir viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos bei renovacijos darbų programą“, kuri jau buvo parengta ir pateikta Savivaldybės tarybai tvirtinti 2014 m. sausio 30 dieną. Tačiau tuomet A.Jako parengta programa netapo rajono Tarybos sprendimu, nes nesulaukė tuometinės valdančiosios koalicijos, kuriai vadovavo meras Šarūnas Laužikas, pritarimo.

Paruošta programa buvo „padėta į stalčių“.

Geriausių idėjų „miksas“

Darbo grupės, iš naujo ėmusios nagrinėti Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijos programą, tuos siūlymus gerai žino, nes prie šios programos jau dirbo prieš metus.

Programos pagrindiniai uždaviniai: suplanuoti istorinio Šilokarčemos kvartalo susisiekimo, viešosios infrastruktūros, statinių ir užstatymo atnaujinimą. Taip norima sukurti aktyvią H.Šojaus dvaro, Šilutės uosto, Turgaus ir Žuvų turgaus aikščių ir gretimų miesto viešųjų erdvių visumą, numatant tolimesnius kvartalo planavimo, projektavimo, tyrimų ir statybos darbus.
DARBO GRUPE
Įgyvendinus programą būtų rekonstruotos abi Šyšos upės krantinės ir dešiniojo kranto pylimas Turgaus ir Žuvų turgaus aikštėse. Turgaus aikštė būtų pritaikyta daugiafunkciam naudojimui: čia ketinama įrengti mažosios architektūros elementus, turizmo ir informacijos, prekybos, kitų sezoninių paslaugų paviljonus.

Šyšos vingyje turėtų būti įrengtas parkas, pastatytas pėsčiųjų tiltas per Šyšos upę, sujungiantis minėtą parką su Žuvų turgaus aikšte.

Pasak A.Jako, parengta programa apjungė geriausias idėjas, kurios buvo paimtos iš kelių Šilokarčemos kvartalo architektūrinės – urbanistinės idėjos konkurso darbų.  

A.Čepys sakė, kad šilutiškiams istorinis Šilokarčemos kvartalas yra ypač svarbus, nes čia – miesto širdis. Jo nuomone, rekonstruojant šį kvartalą ir su juo susijusias miesto dalis, nereikėtų apsiriboti tik tomis lėšomis, kurias ketinama gauti iš „Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programos“. Rekonstrukcijas ir renovacijas galima būtų tęsti, gavus lėšų ir iš kitų finansinių šaltinių.

Darbo grupių pasiūlymai bus derinami kartu

Be jau minėtos A.Jako vadovaujamos darbo grupės, artimiausiu metu siūlymus „Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programai“ teiks ir Šilutės miesto centrinės gatvės viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos darbo grupė, kuriai vadovauti paskirtas Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Šiai darbo grupei skirta pateikti pasiūlymus dėl centrinės mieto gatvės apželdinimo, apšvietimo, stebėjimo kamerų išdėstymo bei šaligatvių tvarkymo.

Rajono meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad šiai grupei reikia įvertinti tai, jog Kultūros ministerijos ilgalaikėje investicijų programoje planuojama 4 mln. litų suma Šilutės kultūros ir pramogų centro rekonstrukcijai. Todėl neverta diskutuoti apie šio pastato privatizaciją ar sunaikinimą.

Rajono vicemerui Algirdui Balčyčiui pavesta organizuoti veiklą darbo grupės, kuri turi pateikti siūlymus dėl miesto stadiono bei jo prieigų viešosios infrastruktūros rekonstrukcijos.

Šių dviejų grupių posėdžiai dar neįvyko.

Visų darbo grupių pasiūlymai bus aptarti ir derinami bendrame posėdyje.