Šilumos siurbliai: pasirinkimas ir dažniausiai daromos klaidos

 

Untitled-1 copyLietuviai vis dažniau skiria investicijas kokybiškoms namų šildymo alternatyvoms, kurios ne tik taupo laiką, tačiau ir saugo gamtą. O apšildyti namus galima tikrai labai įvairiais būdais. Galima paminėti tiek senas galimybes, kaip kad kieto kuro katilai, kurie kūrenami malkomis, tiek inovatyvius šilumos siurblius, kurie vadinami pačia ekologiškiausia ir tuo pačiu ekonomiškiausia namų šildymo alternatyva.

Tiesa, šilumos siurbliai yra labai įvairūs, tad pradėjus ieškoti Jums labiausiai tinkamo be patirties gali kilti klausimas – kurie yra geriausi. Pateiksime Jums trumpą gidą, kuris turėtų supaprastinti ir tuo pačiu sukonkretinti paieškas.

Gamintojo niuansai

Šilumos siurbliai pasirenkami įvertinus daugelį kriterijų ir nors galingumas bei naudingumo koeficientas aptariami dažniausiai, tačiau mes siūlome nepamiršti, kad gamintojo vardas taip pat gali lemti kokybę. Visada geriau rinktis tai, kas yra pripažinta, pavyzdžiui Daikin šilumos siurbliai, kadangi taip užsitikrinsite, kad gausite geros kokybės įrangą. Juolab, geras gamintojas dažniausiai tiksliai nurodo, kaip atrodo siurblio “viduriai”. Galbūt tai padeda klientui paprasčiau apsispręsti. Svarbiausia, kai sąlygos yra suteikiamos. Galiausiai, jeigu kaimynui tinka ir kinietiškos gamybos siurblys, tai dar nereiškia, kad ir Jums verta tokį pirkti.

Galingumo kriterijai

Pasikartosime, kad renkantis šilumos siurblius galingumas yra vienas svarbiausių kriterijų, kadangi svarbu įsigyti įrangą, kuri būtų gebi aptarnauti tam tikro ploto patalpas. Jeigu jums kyla labai daug klausimų ir sunku suvokti, ką reiškia naudingumo koeficientas ir kokia įranga tinkamiausia – tokiu atveju siūlome kreiptis į profesionalus, kurie atsakys į klausimus ir padės rasti tai, ko reikia.

Untitled-2 copy

Ne visada galingesnė yra brangesnė ir ne visada brangesnė yra naudingesnė. Reikia vienu kartu įvertinti kuo daugiau skirtingų kriterijų. Juolab, pirkti tik ten ir iš ten, kur paslaugos – teikiamos legaliai. Taip tam tikra prasme užsitikrinsite ir kokybę.
Kas nutiks, jeigu siurblys bus nepakankamai galingas?

 • Jis neapšildys visų patalpų tolygiai.
 • Bus vėsu.
 • Įranga greičiau suges, kadangi dirbs per daug intensyviai.

Verta rinktis tinkamiausia, tiesa?

Vertiname smulkmenas

Šilumos siurbliai turėtų būti pasirenkami kartu su profesionalais, kadangi reikia tikrai įvertinti nemažai kriterijų, jeigu norite būti tikri, kad įranga bus pati geriausia. Galiausiai, nesiremkite tik kaimyno patirtimi, kadangi kiekvienas būstas skiriasi. Lygiai taip pat skiriasi ir žmogaus poreikiai bei galimybės.

 • Reikia įvertinti individualaus būsto charakteristikas.
 • Susipažinkite plačiau su gamintoju.
 • Įvertinkite galingumo kriterijus.
 • Žinoma, reikia kuo detaliau išanalizuoti siurblio technines charakteristikas.
 • Daugeliui svarbiu kriterijumi tampa kaina.
 • Garantijos teikimo niuansai.
 • Kokio tipo šilumos siurblys Jums tinkamiausias: oras-oras ar oras-vanduo?
 • Ir daugelis kitų smulkmenų.

Kadangi ši namus apšildanti alternatyva perkama dešimtmečiams – skirkite laiko. Juolab, nepamirškite, kad įranga puikiai tinka ne tik naujos statybos, A klasės namams, tačiau ir senesnės statybos namams, kuriuos norisi prikelti naujam gyvenimui ir padaryti modernesniais.