Šilutę aplankęs Telšių vyskupas linkėjo tolerancijos ir laimino automobilius

Vyskupas SilutejeSekmadienį Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje Šv. Mišias aukojo Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. Atvykęs pirmą sekmadienį po susitikimo su Popiežiumi Pranciškumi, vyskupas tarsi pratęsė Vatikano valstybės vadovo mintis, šilutiškiams linkėdamas tolerancijos, supratingumo vieni kitiems, bendruomeniškumo.

Po Šv. Mišių, Keliautojų ir vairuotojų dienos proga, K.Kėvalas pašventino tikinčiųjų ir policijos automobilius, bendravo su šilutiškiais.

Vizitas buvo planuotas

Šilutės klebonas Remigijus Saunorius pasakojo, kad vyskupo vzitas Šilutėje buvo planuotas iš anksto, o kad jis čia atvažiavo pirmą sekmadienį po Popiežiaus vizito, buvo sutapimas.

„Mes buvome ta laimingoji parapija, pas kurią vyskupas atvažiavo po Popiežiaus vizito“, – džiaugėsi dvasininkas.

Anot jo, Jo Ekselencija K.Kėvalas atvažiavo aplankyti šilutiškius, pažiūrėti, kaip sekasi Šv.Kryžiaus bažnyčios remonto darbai, pabendrauti su žmonėmis. Vyskupas visas savo parapijas turi aplankyti kas penkerius metus, tačiau Šilutėje lankėsi jau ne pirmą kartą.

Sekmadienio Šv. Mišių metu R.Saunorius vyskupui pristatė Šilutės parapiją – jos istoriją, tikinčiųjų skaičių, kiek parapiejiečių šiemet tapo naujais krikščionimis, o kiek jų iškeliavo į Amžinybę. Įdomu, kad Šilutės rajone gyvena net septynių konfesijų atstovai.

Sakydamas pamokslą K.Kėvalas šilutiškiams linkėjo tolerancijos, gerbti kitų žmonių pasirinkimus, o taip pat padėti vieni kitiems.

Daugelis tikinčiųjų prisimena, kaip rugsėjo 23 dieną, Popiežiaus vizito metu, Telšių vyskupas K.Kėvalas kreipėsi į tikinčiuosius Kauno Santakos slėnyje. Savokalboje jis priminė lietuvių bendrąją audienciją pas popiežių Pranciškų Vatikane, kuomet Šventasis Tėvas pasidalijo sapnavęs sapną, kuriame buvo kviečiamas atvykti į Lietuvą.

„Tai didelė Dievo malonė, kuri mus ištiko. Mes praėjome Sibiro išbandymus, kankinių krauju pirkome laisvę, šiandien galime švęsti Velykų rytą“, – tąkart kalbėjo Telšių vyskupas.

Šilutės parapijiečiams vyskupas paliko be galo šiltą įspūdį.

Palaimino automobiliusVyskupas

„Visa Lietuva ruošėsi sutikti Popiežių Pranciškų, o šilutiškiai  dar ruošėsi sutikti Telšių vyksupą“, – po Šv. Mišių kalbėjo Šilutės meras Vytautas Laurinaitis. Jis pasidžiaugė vyskupo dėmesiu Šilutei bei glaudžiu Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos bendradarbiavimu su Savivaldybe.

Su Keliautojų ir vairuotojų diena parapijiečius pasveikino Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas. Visiems jis linkėjo keliauti saugiai ir prašė niekada nesėsti prie vairo išgėrus.

„Tikėjimas, kad išgėręs pravažiuosiu nesustabdytas policijos yra pavojingas“, – sakė jis.

A.Mikalauskas taip pat priminė saugaus eismo taisykles: važiuoti tik saugiu greičiu, prisisegti saugos diržus, vaikams įrengti specialias kėdutes, taip pat būti matomais tamsoje – dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, segėti atšvaitus. Pėsčiuosius jis taip pat ragino gatvę kirsti tik per perėjas, visiems eismo dalyviams linkėjo padėti vieni kitiems.

Policijos viršininkas pasakojo, kad policija nuolat vykdo akcijas, pėstiesiems dalina atšvaitus, liemenes. Tačiau tenka pažinti tokių žmonių, kurie net ir gavę liemenę, atsisako ją dėvėti net ir baudžiami. Toks požiūris, anot A.Mikalausko, sunkiai suvokiamas.

Vėliau, po policijos viršininko kalbos,  Telšių vyskupas palaimino visus šalia bažnyčios buvusius automobilius, taip pat ir naujuosius policijos mikroautobusus.