Šilutė ėmė puoštis Kalėdoms

Statoma pagrindinė Šilutės miesto eglė. / © silutesnaujienos.lt

Šilutė prisijungė prie didžiųjų Lietuvos miestų, besipuošiančių Kalėdoms. Ketvirtadienio rytą beveik 20 metrų ilgio krovinys, žaliomis liaunomis šakomis kone braukdamas asfaltą, lėtai įvažiavo į miestą ir sustojo prie Kultūros ir pramogų centro.

Netrukus didžiulis medis, rūpestingai prilaikomas vyriškų rankų, stojo į savo nuolatinę vietą. Pradėtos puošti centrinės miesto Lietuvininkų bei Tilžės gatvės.

Kalėdų eglę miestui tradiciškai padovanojo Šilutės miškų urėdija. Puošmeną prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pastatė miesto komunalininkai.

„Būsimą kalėdinę eglę renkame jau nuo pavasario – nužiūrinėjame egles įvairiose girininkijose”, – sakė Šilutės miškų urėdijos urėdas Stepas Bairašauskas. Šių metų šventiniam akcentui – apie 60 metų, jos aukštis – 17 metrų. Gražuolė eglė užaugo Šilutės girininkijos Ožkarčių miške. Urėdija miestui eglutes dovanoja jau daug metų, pasak urėdo, nuo neatmenamų laikų.

S.Bairašauskas miestelėnams primena, jog, kaip ir kasmet, gruodžio pabaigoje, prie pagrindinės miesto eglės miškininkai visiems norintiems dovanos eglučių šakų.

GALERIJA: statoma pagrindinė Šilutės eglė

joomplu:1414

Šilutės r. savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis sakė, kad Šilutė nesiruošia kopijuoti Kauno ir ekologiškos eglės iš plastikinių butelių ar kitų medžiagų šiemet neplanavo statyti. Liekama prie tradicinės gyvos eglės. Jei kitąmet kokia nors organizacija sugalvos netradicinę idėją, ji bus svarstoma.

Žaliaskarė šventes sutiks pasidabinusi įprasta, tačiau anaiptol ne prasta „suknele” – ji apsigaubs lempučių tinklu, tik bus atnaujinti sulaužyti žaisliukai. Naujoms puošmenoms įsigyti Savivaldybė neturi lėšų.

Eglės įžiebimo šventė numatyta kitą penktadienį, gruodžio 9 d. Tą dieną Šilutėje taip pat vyks ir šių metų Lietuvos kultūros sostinės programos baigiamieji renginiai.

Kitą savaitę seniūnija skelbs tradicinį gražiausiai Kalėdų šventėms papuoštos vitrinos konkursą.