Šilutę gėlynais puoš ir seniūnija, ir šilutiškiai

silutes grazinimas geles balkonuosePavasarėjant Savivaldybės ir Šilutės seniūnijos vadovai sukruto mąstyti, kaip pagražinti miestą.

Merė Daiva Žebelienė, administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir jo pavaduotojas Algirdas Ivanauskas šiemetinį miesto grožį su „Šilutės komunalininko“, Šilutės gražinimo draugijos, moterų verslininkių organizacijos atstovėmis aptaria jau nebe pirmą savaitę. Surengtas pasitarimas su visuomenininkais, aplankytos viešosios miesto erdvės, aptarta, kokius gėlynus ir grožio saleles kuriose vietose būtų galima įrengti.

Idėjų turi visi ir jei bent daliai jų Savivaldybė ras lėšų, šią vasarą džiaugsimės ir naujais gėlynais, ir atnaujintomis erdvėmis.

Miestui gražinti – 15 000 litų

Ne paslaptis, kad dažnas svečių sulaukęs šilutiškis išgirsta vertinimus, jog Šilutė – gražus ir ypač žalias miestas. Merė Daiva Žebelienė irgi sako tai ne kartą girdėjusi. Bet ji įsitikinusi, jog miestui labai reikia pokyčių.

Šilutės seniūnija pavasariniam gėlynų tvarkymui, gėlių pirkimui, sodinimui ir žemių atvežimui turi 15 tūkst. litų. Pasak A.Ivanausko, tai yra labai mažai. „Brangių augalų neįpirksim, be to, ne visi ir augs po Šilutės medžiais“, – sako pavaduotojas.

Seniūnija domisi, kokių želdinių ir kokiomis kainomis šiemet pirkėjams gali pasiūlyti įvairūs gėlininkystės ūkiai, jau sulaukė ir pirmųjų jų pasiūlymų.

Seniūnijos vadovai svarsto, kad šiemet kiton vieton reikėtų perkelti stovą su žydinčiomis gėlėmis, iki šiol stovėdavusį greta centrinės miesto sankryžos. Seniūno pavaduotojas A.Ivanauskas sako, jog tokioje judrioje vietoje stovėjusios gėlės nuolat būdavo niokojamos.

Šiemet vėl iš naujo svarstyta vadinamojo Šeimos skvero, esančio šalia senojo Šilutės muziejaus, vizija. Vaikams žaidimų aikštyną čia įrengusi Šilutės gražinimo draugija mano, kad labiausiai reikėtų atnaujinti gėlynus.

Tačiau pasivaikščioję po šį skverą Savivaldybės, seniūnijos ir įmonių vadovai nusprendė, kad šiemet nieko nauja čia dar nebus. „Šilutės šilumos tinklai“ šioje vietoje jau kitais metais ketina tiesti naujas trasas, tad skvero tvarkymo darbai ir investicijos nueitų perniek.

Planuojama atnaujinti gudobelių eiles to paties pavadinimo alėjoje. Pasak merės, jau parengtas ir projektas.

Atgims Atgimimo alėja

Dar viena idėja – alpinariumu papuošti šalia Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios esantį skverą. Jau aiškinamasi čionykštės žemės priklausomybė, planuojama, kad šioje vietoje dar šiemet galėtų būti įrengtas daugiamečių augalų alpinariumas. „Tą vietą mato daug mūsų svečių, todėl ją reikia pagyvinti“, – mano D.Žebelienė.

Merės nuomone, tokių alpinariumų, kurie vėlesniais metais jau nebereikalautų didelės priežiūros ir investicijų, reikėtų ir dar keliose miesto vietose. Bet tai jau kitų metų planai.

O vienas didesnių šių metų planų – Atgimimo alėjos sutvarkymas. Šis takas yra tikra pėsčiųjų, o ypač – jaunimo oazė, kuria kasdien pirmyn – atgal keliauja šimtai mūsų mokinių, mažuosius vedžioja tėveliai.

Aptarta, kad šioje alėjoje turėtų atsirasti kažkokios poilsio zonos, kur šilutiškiai galėtų prisėsti trumpo poilsio, reikia ir želdinių salelių. Magnolijų augintoja Eugenija Murauskienė jau pasiūlė savo paramą – dovanoti miestui šių medelių, kad jie papuoštų Atgimimo alėją.

Tačiau norint pradėti šios vietos tvarkymą, būtina parengti projektą. Naujų idėjų ieškantys Savivaldybės vadovai jau kreipėsi į Dailės akademijos Telšių skyriaus studentus ir tikisi, kad jaunimas pateiks originalių siūlymų. „Šios alėjos atnaujinimą šilutiškiams pažadu jau šiemet“, – sakė merė.

Ieškoma galimų finansavimo šaltinių, kad vėlesniais metais būtų galima tvarkyti ir Atgimimo alėjos tęsinį – pro Pirmąją gimnaziją ir Žibų pradinę mokyklą einančią Kalinausko gatvę iki pat Dariaus ir Girėno gatvės.

Be to, šiemet įvairiose miesto vietose bus pastatyta 20 naujų suoliukų, kurie jau nupirkti.

Gražiausiam daugiabučiui – 100 gėlių daigų

Dar vienas D.Žebelienės noras – sutvarkyti bent 5-6 miesto daugiabučių kiemuose įrengtas vaikų žaidimų aikšteles. Pavasarį kiemus apvažiavusi savivaldybės vadovė sako pamačiusi liūdnus vaizdus. Dėl medinių sūpuoklių ir kitokių įrenginių pagaminimo jau kalbėta su miesto verslininkais ir sulaukta pažado padėti. Tai padaryti bus lengviau, nes projektų tokiems dirbiniams nereikės.

Šilutės moterų verslininkių organizacija siūlo patiems šilutiškiams nelikti miesto gražinimo užribyje. „Puoškime savo  namų aplinką, o tam, kurį Šilutės seniūnija išrinks gražiausiu daugiabučiu, moterys verslininkės padovanos 100 kokių nors gėlių daigų. Kad kitais metais tas daugiabutis dar gražiau sužydėtų“, – sakė verslininkių vadovė Virginija Rudienė.

Seniūnas R.Steponkus patikino, kad tokį konkursą paskelbs ir puošti savo daugiabučius šilutiškiai turėtų pradėti jau dabar.

Pageidaujama, kad apie savo norą dalyvauti konkurse gyventojai informuotų seniūniją. Liepos mėnesį komisija  vertins ne tik daugiabučių aplinką, bet ir balkonų grožį.