Šilutė iki miesto šventės: pražydo gėlių kilimai, užpuolė „plėšrūnai“

geles dailiokai plesrunaiŠįmet gėlės Šilutę papuošė neįtikėtinai anksti – pernai gėlėtu miestu šilutiškiai džiaugėsi tik gegužės pabaigoje, o šiais metais jau prieš kelias savaites pražydo gėlynai. Prie Šilutės seniūnijos nutūpė margaspalvių našlaičių drugelis, iš tolo šviečia vazonai prie Vydūno parkelio, prie Savivaldybės žydi pelargonijų kilimas, mieste, prie įvairių įstaigų, parduotuvių dygsta gėlių vazonai.

Sekmadienis – gegužės 18 diena – Tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Tad įsisukę į savaitgalio renginius mieste, tą dieną nepamirškite stabtelti ir prie gėlių, pasigrožėti, aromato įkvėpti ir savo miesto grožiu pasidžiaugti.

Šiemet atskrido ryškesnis drugys

UAB „Šilutės komunalininkas“ apželdinimo meistrė Danutė Meškienė sakė, kad šiemet miestiečiai galės grožėtis kitokiomis gėlėmis nei pernai: piramides puoš nebe surfinijos, o svyrančios pelargonijos, prie restorano „Rambynas“ pražys visažydės begonijos – „ledinukai“.

Šilutės seniūnijos teritoriją puošia ne tik milžiniškas žydintis drugys, bet ir geltonos tagetės bei kupolinių tujų sodinukai.
D.Meškienė sakė, kad miestą puošiančios gėlės atkeliavo iš Kėdainių, šiek tiek jų yra ir išaugintų Šilutėje.
Ne vienas praeivis pripažino, kad šįmet miestas labiau džiugina kraštiečių akį savo spalvingumu, ryškumu.

Atsargiai! Puola plėšrūnaigelynas drugelis

Kol šilutiškiai aikčioja dėl gėlių margumo, Šilutės rajono vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus kiemą atakavo šeši pikti, dantis iššiepę plėšrūnai. Dar trys į kiemą neišėjo – liko mokyklos viduje.

Baimintis žmonėms nėra ko, mat gyvūnėliai – netikri, „dailiokų“ sukurti. Šie „piktieji padarai“ turėjo atsirasti Šilutės miesto gatvėse, tačiau profesionalo akimis į juos pažvelgęs Dailės skyriaus mokytojas Andrius Sirtautas pripažino, kad vis dėlto iki tobulumo žvėriukų kūrėjams pritrūko Marytės plauko, todėl kūrinėliai neišsibarstė po miesto gatves.

Bet „dailiokai“ ėmėsi kitų darbų – iki miesto šventės nori papuošti Šyšos upę. Pernai upėje nutūpę kirai jau ištraukti, o kas šįmet čia nutūps – kol kas paslaptis. A.Sirtautas idėjos dar neatskleidžia ir laiko kumščius, kad originalius sumanymus įgyven-dinančios merginos spėtų iki miesto šventės tai įvykdyti.