Šilutė ir vėl stebina: kelininkai nutiesė pėsčiųjų perėją tiesiai į medį 

Prieš pusmetį visą Lietuvą viduryje gatvės atsidūrusiu elektros stulpu pritrenkusi Šilutė ir vėl stebina. Šį kartą kelininkai ten nutiesė pėsčiųjų perėją tiesiai į medį. Valdininkai žada padėtį ištaisyti, o vietiniai rodo ir daugiau keistų kelininkų sprendimų šiame mieste. 

Stop kadras.
Žengiat pėsčiųjų perėja Šilutėje, neužtenka tik įvertinti ar automobiliai tave praleidžia. Reikia akis pakelti ir į priekį, nes gali netikėtai galva kaukštelėti į medį. Nebent toks ir buvo kelininkų sumanymas, mat jie šią perėją nutiesė tiesiai į ant šaligatvio augantį medį. Gyventojai nustebę:

„Nežinau, čia gal.. Ne, jie turbūt apie tą medį visai nepagalvojo, aš manau. Tiesiog yra kelias, ane, reikia kažkur tos perėjos, labai daug ir sporto klubas yra, daug yra tokių vietų, tai reikėjo ir padarė. O tą medį, tai pasižiūrėjo, kad labai gražus ir tiek. – Nepastebėjo gal? – Gal ir nepastebėjo. Su lapais buvo dar mažiau matėsi, turbūt.“

„O mes matėm, kaip darė. Jo, žinokit. Ir man atrodo su tais vyrais kalbėjau, kodėl pagal lygį su tuo medžiu. Bet jie kažkaip nusijuokė ir… Yra kaip yra, vienu žodžiu. “
Kodėl yra kaip yra, nesupranta ir Šilutės vadovai. Jie žada rangovus įpareigoti perėją perdaryti. Sako, matyt šie galvojo, kad medį savivaldybė planuoja šalinti. Tačiau mintimis tik ir apsiribojo – paklausti ar tikrai lapuotį nupjaus, nesivargino.
„Kodėl padarė ten pėsčiųjų perėją. Galėjo į šoną patraukti, vietos irgi yra. Jie tikriausia tikėjosi, kad medį nupjaus, deja, medžio nenupjovėm, taip ir gavosi. Kad reiks koreguoti gaunasi. Mes tikriausiai žiūrime, kad tas medis yra tinkamas ir atitinka visus reikalavimus, jis tegu būna ir nesiruošiame jo pjauti“, – tikina Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.
Dar vienas įdomus sprendimas Šilutėj – reikia pareiti gatvę, tačiau perėjos nėra, taisyklės to neleidžia. Todėl reikėtų eiti iki artimiausios perėjos. O atėjus – dar viena kliūtis. Kaip nueiti ten?
Tačiau tai ne vienintelė šios perėjos keistenybė. Tiesa, anksčiau ji buvo dar keistesnė, baigėsi tiesiai sulig namo siena. Perbraižytos finišas – šilutiškių kiemas, į kurį jie dabar automobiliais gali įvažiuoti tik perėja:
„Į kiemą važiuoja per ją. Tai dabar reikia policiją pastatyti ir baudas rinkti – per pėsčiųjų perėją važiuoja.“
„Anksčiau buvo kažkaip skersa. O dabar iš viso kažkaip padarė, baisu.“
O vieną žiedą šilutiškiai vadina šimto ženklų žiedu. Ir išties, atrodo pats žiedas vos matosi per perėjas žyminčius ženklus. Šiuos laikančių stulpų čia aštuoniolika, tad iš abiejų pusių pakabintų ženklų – trisdešimt šeši: „Na lėšų, kad jie panaudojo, tai komentarų nereikia. Aš nežinau, bet realiai galėtume ir taupiau gyventi, kaip sakyt, šiek tiek.“
Šilutės vadovai sako, kad apie šimto ženklų žiedą žino. Esą toks Kelių direkcijos sprendimas. Ir jos darbuotojų įtikinti, kad šiek tiek persistengė, neva neišeina – viskas vardan saugumo.
„Jūs pasakėt gerą pastabą, mes irgi sakėm tą pastabą Kelių direkcijai, deja, kol kas Kelių direkcijos neįtikinam, kad tų pėsčiųjų perėjų ženklų yra per daug. Nu mieste tiek nereikėtų. Atrodo siaubingai, kaip sako, bet deja, tokie reikalavimai. – O kuo jie argumentuoja? – Užtikrinant saugumą pėsčiųjų“, – teigia V. Pozingis.
Prieš pusmetį Šilutė visoje Lietuvoje išgarsėjo štai šiuo elektros stulpu, per kurio vieną atramą kelininkai išasfaltavo gatvę. Dabar jau stulpo iš viso nebėra ir net žymės jo neliko. Šilutiškiai tikisi, kad toks likimas ištiks ir keistąsias miesto perėjas.