Šilutė irgi turi savo 7-milijardukus

naujagimiai RaigardasPirmadienį, spalio 31-ąją, pasaulis sulaukė 7-milijardinio planetos gyventojo. Nenorėdamos pernelyg sureikšminti kokio nors vieno asmens, Jungtinės Tautos (JT) nurodė, kad pirmadienį, kai pasaulio gyventojų skaičius pasieks septynis milijardus, neskelbs jokio konkretaus septyniamilijardojo kūdikio, todėl įvairios pasaulio šalys pirmadienį galėjo skelbti savus „septyniamilijarduosius” gyventojus.

Į šį simbolinį titulą gali pretenduoti ir pirmadienį Šilutės ligoninėje gimę du mažyliai. Savais 7-milijardukais – Greta ir Raigardu – galėtų didžiuotis ir Šilutė, ir Šilalė, nes naujagimius mamos parsiveš į minėtus rajonus.

„Vėlavo” kelias dienas

Mažoji Greta, sverianti 3 kg 740 g, pasaulį išvydo 1 val. 19 minučių nakties. Pasak jos mamos Dianos Drungėlaitės, mergaitė šiuo metu jaučiasi puikiai ir, kaip visi mažyliai, labai daug miega. Kadangi 53 cm ūgio mažylė gimė atlikus cezario pjūvį, namo drauge su mama, ko gero, iškeliaus tik rytoj.

Pagal prognozes, Greta turėjo gimti spalio 29 dieną, tačiau pasibelsti į pasaulį tuo laiku neskubėjo. Pati Diana internete sakė mačiusi žinutes apie tai, kad būtent spalio 31 d. pasaulyje gims 7-milijardinis kūdikis, tačiau didelio dėmesio nekreipė.

„Apie nieką negalvojau, svarbiausia buvo, kad gimtų sveika. Kai pasakė, kad viskas gerai, labai apsidžiaugiau”, – šypsojosi laiminga mamytė.

Jaučiasi laiminganaujagimiai Greta

12 val. 40 minučių dienos spalio 31-ąją Šilutės ligoninės gimdykloje pasigirdo dar vieno kūdikio balselis. Apie savo gimimą gydytojams ir mamai Raimondai pranešė Raigardas – naujas Pajūrio seniūnijos gyventojas (Šilalės r.). Raigardas, kaip ir Greta, gimė keliomis dienomis vėliau nei nustatytas terminas.

Meiliai prie krūtinės glausdama 3 kg 10 g sveriantį pirmagimį sūnelį jo mama Raimonda Upertaitė laukė į ligoninę atvykstančios savo mamos, į kurios petį remsis laukdama, kol iš užsienio grįš Raigardo tėtis.

„Patirties prižiūrėti mažus vaikus turiu – padėdavau prižiūrėti kaimynų vaikus. O jeigu ką nors ir pamiršau – padės mama. Kol kas Raigardas labai ramus, atsibunda tik tada, kai nori pavalgyti ir kai reikia pakeisti sauskelnes”, – linksmai pasakojo Raimonda.

Pusę dienos gimdžiusi Raimonda juokavo, kad kol kas apie antrajį gimdymą negalinti net pagalvoti, tačiau sutiko, kad taip po gimdymo, ko gero, kalba visos mamos. Laikui bėgant užsimiršta skausmai ir prisimeni tik akimirką, kai pirmą kartą pamatei ir palietei savo mažylį.

„Raigardas dabar – vienintelis skyriaus naujagimis berniukas”, – išdidžiai pranešė mama.

Nauja galimybė – epidūrinis nuskausminimas

Abi laimingos mamytės sakė, kad kai vaikučiai paaugs, būtinai jiems papasakos, kad gimė tokią simbolinę dieną, apie kurią, priimdami naujas gyvybes, visai negalvojo ir medikai.

„Skaitėme ir mes, kad būtent tą dieną pasaulyje atsiras 7 milijardai gyventojų, tačiau kai priimi gimdymą, apie tokius dalykus negalvoji”, –  šypsojosi Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas.

Gydytojas pastebėjo, kad gimdyvių skaičius, kaip ir visoje Lietuvoje, mažėja: per metus ligoninėje priimama apie 300 kūdikių, kai anksčiau šis skaičius siekė net 1200.

Būsimoms gimdyvėms vedėjas turėjo gerą naujieną – nuo šiol ir Šilutės ligoninėje gimdyvėms pradedamas taikyti epidūrinis nuskausminimas, kuris iki šiol buvo atliekamas tik didžiųjų miestų ligoninėse. Šią nuskausminimo procedūrą atlieka Londone dirbęs anesteziologas.

Sveikindamas pirmųjų atžalų sulaukusias jaunąsias mamytes, „Šilutės naujienų” kolektyvas dovanoja pusmetinę elektroninę laikraščio prenumeratą ir linki mažiesiems Gretai bei Raigardui augti dideliems ir sveikiems.