Šilutę muzikos garsais užlies Gatvės muzikos diena

gatves muzikos diena„Start music. End war (iš anglų k. – baikime kariauti, pradėkime groti)„, – taip šiais metais visam pasauliui sako Gatvės muzikantai.

Šįmet Gatvės muzikos diena Lietuvoje vyks gegužės 17 dieną (šeštadienį). Prie šios akcijos, kaip ir kasmet, prisijungia ir šilutiškiai.

Nuo 12 val. Šilutes centrinėje Lietuvininkų gatvėje, prie mažojo IKI centro bus mažoji šventės dalyvių scena. Iš viso Lietuvininkų gatvėje muzikantai pasiskirstys 12-oje vietų.

Gatvės muzikos dienos organizatoriai Šilutėje – Vakarų kranto jaunimo studija.

Daugiau informacijos apie Gatvės muzikos dieną rasite gmd.lt .

Istorija:

Nuo 2007 m. pirmąjį gegužės šeštadienį dainų autoriaus ir atlikėjo A. Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į Vilniaus ir Lietuvos miestų ir miestelių gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę įvairiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus. Kultūros savanoriai padeda atrasti vieną ar kitą grojančią grupę. Tai laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventė.
 
2008 m. prie šventės prisijungė daugelis Lietuvos miestų ir miestelių, o nuo 2009 metų idėja groti gatvėse pasklido po kitose šalyse gyvenančių lietuvių bendruomenes.
 
2011 m. Vilniaus „Gatvės muzikos dienoje” apsilankę Rygos, Talino, Sankt Peterburgo ir Minsko miestų renginių organizatoriai nusprendė idėją parsivežti į namus. Iš Vilniaus po visą šalį paplitusi „Gatvės muzikos diena“ kirto Lietuvos sienas – idėjos autorius Andrius Mamontovas šventę jau padėjo rengti Rygos bei Minsko muzikantams.
 
2012 m. Gatvės muzikos diena iš pirmo gegužės šeštadienio    persikėlė į trečią. Gatvės ūžė gegužės 19 dieną.

Lygiai tą pačią dieną su Lietuvos gatvės muzikantais solidarizavosi Gruzijos muzikantai ir išėjo muzikuoti į gatves Tbilisyje.

Pilies gatvė tapo akustine gatve. Visas ateinančias gatvės muzikantų dienas šioje gatvėje gros tik gyvus instrumentus pasirinkę  muzikantai.

2013 m. Lietuvoje, Tbilisyje ir kitose prisijungusiose šalyse Gatvės muzikos šventė – gegužės 18 d.

Gegužės 17 dieną susitiksime muzikos garsais užlietoje Šilutėje!