Šilutė pateko į daugiausiai jaunimo savanorių turinčių miestų penketuką

Praėjusį pusmetį 29 jaunuoliai iš Šilutės rajono savanoriavo senelių globos namuose, bibliotekoje, muziejuje, teatre, gyvūnų prieglaudoje, kitose įstaigose. Nė vienas jų per pusę metų nepasitraukė iš nelengvo savanorystės kelio.

Rugpjūčio 3 dieną Šilutės rajono savivaldybėje įvyko padėkos jiems renginys, kurio metu savanoriams įteikti specialūs pažymėjimai bei prizai. Savanorystės naudą jaunuoliai pajus ne tik ugdydami savo asmenybes, bet ir stodami į Lietuvos aukštąsias mokyklas, nes gaus papildomą 0,25 stojamojo balo.

Džiugu, kad Šilutė pateko į daugiausiai savanorių turinčių savivaldybių penketuką.

Linkėjo savanoriauti toliau

Apdovanojimų renginyje savanoriams dėkojo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, jaunimo reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis, Jaunimo savanoriškos tarnybos mentorius Rimvydas Petrauskis.

Meras pasidžiaugė, kad Šilutėje tiek daug savanorių, kurie pusę metų savo tarnystę atliko neatlygintinai. „Jūs esate pirmieji daigai, kurie skleidžiate savanorystės idėją mūsų krašte. Tarnauti kažkam už dyką yra didelis geras dalykas. Reikia turėti gerą širdį, norą padėti ir laiko. Džiaugiuosi jumis visos Savivaldybės, Tarybos vardu. Linkiu savanoriais būti ne tik Šilutėje, Lietuvoje, bet Europoje, pasaulyje“, – jaunuoliams dėkojo meras. Jis padėkojo ir įstaigų vadovams, kuratoriams.
„Drąsa, ryžtas, pagalba kitam. Tai vertybės, kuriomis spinduliuoja pamario krašto jaunimas – savanoriai. Jie kasdien padeda kitiems savo žiniomis, patarimais. Tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Savanoriška veikla – nelengvas išbandymas, tačiau ši patirtis tik dar labiau jus sustiprina“, – savanorius sveikino rajono Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas T. Budrikis.

Pateko į penketuką

Galimybė jaunuoliams savanoriauti įstaigose Šilutėje, o ir Lietuvoje, atsirado 2019 metų pradžioje. Pirmieji savanorystės žingsniai buvo ne tokie drąsus. Pirmąjį praėjusių metų pusmetį Šilutės senelių globos namuose bei Kultūros ir pramogų centre savanoriavo 10 jaunuolių.

Šių jaunuolių sėkmės istorijos – papildomi 0,25 balo stojant į aukštąsias mokyklas ir Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) pažymėjimai, patvirtinantys įgytas kompetencijas – įkvėpė ir kitus jaunus žmones, savanoriauti pasiryžo kur kas daugiau moksleivių.

Šiemet 6 mėnesių jaunimo savanoriškai tarnybos programą baigė 29 jaunuoliai, dar 8 ją pradėjo nuo liepos 1 dienos.

Kadangi Šilutėje yra didelis savanoriauti norinčių jaunuolių skaičius, buvo akredituota savanorius priimanti organizacija – Jaunimo edukacinis centras, kuriam vadovauja Rimutė Pilipavičienė.

Prasiplėtė ir jaunuolius galinčių priimti įstaigų ratas. Pasisemti žinių, įgyti patirties buvo galima Šilutės senelių globos namuose, gyvūnų prieglaudoje „Šilutės beglobiai“, Kultūros ir pramogų centre, Hugo Šojaus muziejuje, Socialinių paslaugų centre, Visuomenės sveikatos biure, Kintų pagrindinėje mokykloje, F. Bajoraičio bibliotekoje, Šilutės kameriniame dramos teatre.

Jaunimo savanoriškos tarnybos mentorius R. Petrauskis pasidžiaugė dideliu jaunuolių skaičiumi ir tuo, kad Šilutė pateko į daugiausiai jaunimo savanorių turinčių savivaldybių penketuką.

„Džiugu, kad šiemet yra daugiau priimančių organizacijų. Džiugu, kad visi jaunuoliai užbaigė 6 mėnesių laikotarpį, nei vienas nepasitraukė iš savanorystės kelio. Ačiū kuratoriams, kurie jauniems žmonėms buvo kaip tėvai, lydėdami juos visus tuos 6 mėnesius“, – džiaugėsi R. Petrauskis.

Keičiasi požiūris į senyvą žmogų

Šilutės senelių globos namuose praėjusį pusmetį savanoriavo septynios merginos. Lyginant su kitomis, tai daugiausiai savanorių turėjusi įstaiga. Savanorių kuratorė Rita Poteliūnienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad sekėsi puikiai, merginos buvo atsakingos ir motyvuotos. Jos atėjo su tikslais, kuriuos eidamos savanorystės keliu įgyvendino. Tarp jų buvo ir penkiolikmetė Vakarė Balandytė – jauna, tačiau labai atsakinga, patikima mergina.

„Savanorės pasitikėjimą išsiugdė, atsakė sau į klausimus kuo norėtų būti, surinko daug kompetencijos taškų, kurie bus įrašyti į jų pažymėjimus ir pravers darbinantis, stojant mokytis“, – sakė kuratorė.

R. Poteliūnienė pabrėžė, kad senelių globos namai – išskirtinė vieta, kurioje savanoriauti nėra lengva. Merginos turėjo įvairių veiklų, su seneliais bendravo, vaikščiojo lauke, padėjo renginiuose, žaidė stalo žaidimus.

Senelių globos namų direktorė Evelina Rimkutė pasidžiaugė, kad keičiasi jaunimo požiūris į senyvo amžiaus žmogų. Jeigu anksčiau tas požiūris buvo atstumiantis, tai šiandien – priešingai. Daug gimnazistų renkasi jų įstaigą savanorystei ir tai – sveikintina.

Kas tai?

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. Kartą per mėnesį jie susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, apmąstyti patirtį bei įvardyti ko išmoko, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklą, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą, patvirtinantį įgytus ar sustiprintus įgūdžius. Tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba užtikrina galimybę įgyti 0,25 stojamojo balo.

Daugiau informacijos apie savanorystę rasite Jaunimo reikalų departamento puslapyje jrd.lt.