Šilutė prarado pretendentę į naująjį LR Seimą A.Stancikienę

Aurelija Stancikienė. / © silutesnaujienos.ltTėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vienmandatininkų rinkimų sąraše nebeliko Aurelijos Stancikienės. Aktyvi kovotoja prieš visokias neteisybes ir ypač prieš nelegalias statybas Neringoje A.Stancikienė jau prieš keturis mėnesius pasiskelbė Šilutės krašto žmonėms, kad ketina pretenduoti į naujos kadencijos LR Seimą Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje.

Vakar viešumą pasiekė žinia, kad A.Stancikienę iš minėtos partijos vienmandatininkų sąrašų išbraukė pats partijos pirmininkas, premjeras Andrius Kubilius.

A.Stancikienė, buvusi Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė, premjerą užrūstino savo raginimais be kompromisų vykdyti teismo sprendimą ir nugriauti vadinamuosius Neringos botelius. Ji net pareiškusi, kad jeigu teismo sprendimas nebus vykdomas, paliksianti TS-LKD frakciją seime, o gal ir paduosianti Vyriausybę į teismą.

A.Kubiliaus valdoma Vyriausybė laikosi pozicijos, kad nelegaliai pastatytus pastatus Neringoje galima išsaugoti, pritaikant juos prie kraštovaizdžio.

Prisirišo prie mūsų krašto

A.Stancikienė „Šilutės naujienoms” kalbėjo, kad jau trejus metus labiau domisi Šilutės žmonių problemomis, rūpinasi šio krašto unikalaus kraštovaizdžio išsaugojimo problemomis. Per šį laikotarpį, kaip teigia A.Stancikienė, ji jau prisirišo prie Pamario krašto ir čia esančių žmonių, įgijo nemažą jų pasitikėjimą.

A.Stancikienė neneigia, kad jos tiesmukas tiesos ieškojimas nepatiko kai kuriems asmenims, kurie, prisidengę Seimo nario ar savivaldybės politiko munduru, siekia tik asmeninių interesų ir naudos.

Nėra paslaptis, kad jos pretendavimo į naująjį Seimą labiausiai bijojo prieštaringai vertinamas ir Pamario kraštą savo rinkimų „tėvonija” pasirinkęs Tvarka ir teisingumas partijos vienas iš favoritų Kęstas Komskis. Niekas nepamiršo ir A.Stancikienės nesutarimų su TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininku Šarūnu Laužiku.

A.Stancikienė „Šilutės naujienoms” apgailestavo, jog gali būti atšaukti artimiausiu metu turėję įvykti susitikimai su Pagėgių krašto bendruomenėmis ir kai kuriomis šeimomis.

Ji tikino nesureikšminanti partijos pirmininko A.Kubiliaus sprendimo šiuo metu išbraukti jos ir dar kelių kandidatų, turėjusių pasirinkimą kandidatuoti dviejose rinkimų apygardose, pavardes iš kandidatų sąrašo. A.Stancikienė mano, kad tokį sprendimą pirmininkas galėjo priimti dėl to, kad jai planuoja pasiūlyti kandidatuoti kitoje planuotoje apygardoje – Varėnos, arba šis sprendimas bus nuobauda už principingą reikalavimą Vyriausybei įvykdyti teismo sprendimą ir nugriauti neteisėtus statinius Neringoje.

Šilutiškiai rinksis kitą kandidatą

TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininkas Š.Laužikas „Šilutės naujienoms” sakė, kad skyrius, be A.Stancikienės, turėjo dar tris galimus kandidatus į naują parlamentą: saugiškį Zigmantą Jaunių, praėjusiuose rinkimuose mūsų krašte į Seimą pretendavusį vilnietį Eugenijų Čerškų ir žemės ūkio ministrą Kazį Starkevičių.

Pasak Š.Laužiko, dabar, kai partijos taryba nepatvirtino A.Stancikienės kandidate Šilutės – Pagėgių vienmandatėje apygardoje, Šilutės skyriaus visuotiniame susirinkime bus tariamasi dėl kito kandidato. Susirinkimas bus organizuotas per porą savaičių. Š.Laužiko nuomone, galimų pretendentų sąrašas iki visuotinio susirinkimo gali ir pasipildyti.

Silutes naujienu LOGO copy