Šilutė prisijungė prie šilumos taupymo programos

butu ikis kvederisPrie Nacionalinės pastatų administratorių asociacijos (NPAA) paskelbtos „5 žingsnių šilumos taupymo programos“ prisijungė daugiabučius namus Šilutėje administruojanti įmonė „Šilutės butų ūkis“.

NPAA garantuoja, kad programos žingsnius įgyvendinę daugiabučių namų gyventojai sutaupys iki 30 proc. šilumos energijos.

„Siekiame padėti gyventojams suvartoti kuo mažiau šilumos – kovoti su vis augančiomis sąskaitomis už šildymą“, – teigia Aleksas Kvederis, įmonės „Šilutės butų ūkis“ direktorius.

Keičia langus ir duris

Nuolat didėjantis šilumos suvartojimas yra rimta problema visoje Lietuvoje, taip pat ir Šilutėje.

„Džiugu, kad savo rajono žmonėms galime padėti efektyviai vartoti šilumą. Taupymo programoje numatytiems darbams nereikia didelių lėšų. Kita vertus, jie padeda sutaupyti nemažai šilumos bei palengvinti kasdienę gyventojų buitį“, – sako A.Kvederis.

Anot jo, siekiant skatinti efektyvų šilumos vartojimą daugiabučiuose, jau pradėti vykdyti konkretūs darbai, kuriuos ketinama tęsti ir toliau. Šilutės daugiabučiuose suskubta keisti bendrųjų patalpų langus ir duris naujais, sandaresniais.

Programa – ilgalaikė

Pasak Vytauto Turonio, NPAA tarybos pirmininko, „5 žingsnių šilumos taupymo programa“ yra ilgalaikė iniciatyva, kurią ketinama vykdyti ne tik šio, bet ir kitų šildymo sezonų metu.

„Prieš pradėdami įgyvendinti taupymo programą konsultavomės su efektyvaus šilumos vartojimo ekspertais. Jie apskaičiavo, kad mūsų siūlomi veiksmai bendrą šilumos suvartojimą daugiabutyje name gali sumažinti beveik trečdaliu“, – teigia V.Turonis.

Penki minėtos programos žingsniai apima ir gyventojų įsitraukimą – veiksmus, mažinančius šilumos nuotolius butų viduje. Taip pat – šilumos nuostolius bendrose daugiabučio patalpose (laiptinėse ir rūsiuose) mažinančius darbus, šilumos punktų automatizavimą, šilumos sistemų balansavimo įrangos montavimą ir realiu laiku valdomos šilumos sistemos įdiegimą.

Informacija – internete

Kokių žingsnių rekomenduojama imtis, siekiant taupyti šilumą, kaip prisijungti prie iniciatyvos, galima sužinoti interneto svetainėje www.taupykimesiluma.lt

Apie programos įgyvendinimą savo name NPAA priklausančių įmonių gyventojai gali sužinoti, paskambinę į informacijos centrą telefonu 8 700 55966 arba kreiptis tiesiogiai į administruojančią bendrovę.

Šilutės butų ūkio informacija.