Šilutė ruošiasi naujiems mokslo metams – renkasi „gerus“ mokytojus

pirmoku priemimas pamario mokyklojePirmadienio rytą anksti kėlėsi moksleivių turintys šilutiškiai, mat tądien prasidėjo mokinių priėmimas į mokyklas 2016-2017 mokslo metams.

Mokiniai priimami į bendrojo ugdymo pirmąsias, penktąsias, devintąsias (pirmąsias gimnazijos) ir vienuoliktąsias (trečiąsias gimnazijos) klases.

Ne paslaptis, kad nemažai tėvų jau prieš kelis mėnesius rinko žinias apie „gerus“ ir „blogus“ mokytojus, tad kalbos, jog „gerųjų“ mokytojų klasių sąrašai iš anksto sudaryti, praėjusią savaitę mieste plito žaibo greičiu. Ne viena mama išgyveno, kad pirmadienio rytą teks laukti ilgoje eilėje, norint užrašyti atžalą į mokyklą.

Tikrai, kai kurie tėvai prie mokyklų durų lūkuriavo jau nuo 7 valandos ryto, bet didelių eilių nebuvo.

Mažės visų klasių mokinių

5090 – apytikriai tiek visų klasių mokinių į mokyklinius suolus visame Šilutės rajone turėtų susėsti šių metų rugsėjo 1-ąją.

Šie skaičiai – labai apytikriai, mat apklausą mokyklos darė prieš porą mėnesių – vasarį. Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sako, jog visi labai džiaugtumėmės, jei mokinių tiek ir ateitų.

Deja, paprastai rudenį mokinių nebūna daugiau, nei prognozuota. Situaciją koreguoja ir dešimtokai, kurie privalo laikyti pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą. Kai kurie po tokio patikrinimo renkasi profesines mokyklas, ir kiek tokių bus šiemet, niekas nežino.

Pernai į 11-ąsias klases atėjo 365 mokiniai, šiemet laukiama 392.

Tikimasi, kad rajono gimnazijose kitais metais mokysis 367 abiturientai, šiemet jų mokosi apie 391.

Kitąmet šiek tiek mažiau nei šiais mokslo metais rajono mokyklas lankys ir pirmokėlių. Pernai ir užpernai tikŠilutės miesto mokyklose buvo sudaryta po 13 šių klasių komplektų, o šiemet laukiama 12 klasių. Visame rajone pirmokėlių ankstesniais metais buvo 29 klasės, šiemet turėtų būti 28.

Mažiau keičiasi devintokų skaičiai: 2015 – 2016 mokslo metais rajono mokyklose mokėsi 496 devintokai, šiemet jų planuojama turėti 486.

Dar nežinoma, kokias mokyklas rinksis reorganizuojamų Pašyšių, Traksėdžių ir Gardamo pagrindinių mokiniai. Jų pasirinkimai bus analizuojami.

Pirminiais Švietimo skyriaus skaičiavimais, iš viso kitais mokslo metais rajone turėtų būti sudaryta 12 klasių komplektų mažiau nei šių mokslo metų pradžioje. O tai reiškia, kad į suolus susės maždaug 100 mokinių mažiau nei pernai.

Vedėja siūlė nekovoti

Praėjusią savaitę dažna jaunų tėvų pokalbių tema buvo pirmadienis – ne viena mama baiminosi, jog tuomet teks laukti ilgiausiose eilėse norint užrašyti vaiką į pageidaujamą mokyklą ir į pageidaujamo mokytojo klasę.

Tačiau taip nenutiko. „Šilutės naujienų“ žiniomis, nuo 7 valandos trys mamos lūkuriavo prie Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos, keli tėvai – prie Pamario pagrindinės. Vėliau jos pasakojo ramiai užregistravusios savo vaikus ir suspėjusios į darbus.

B.Tekorienė sako, jog visada tėvai iš anksto domisi mokyklų ir mokytojų galimybėmis. Tačiau pagrindo nerimauti vedėja neįžvelgia: „Vietų mokyklose ir klasėse užteks visiems, kovoti tikrai nereikia“, – sakė ji.

Penktadienį, t.y., iki oficialaus priėmimo pradžios, jos žiniomis, nebuvo priimta nė vieno mokinio.

„Apskritai, naujiems mokslo metams dar nesiruošiame, pirma reikia šiuos užbaigti“, – sakė vedėja.

Direktoriai į prašymus atsižvelgiapirmoku priemimas pamario mokykloje1

Nė vienam iš trijų Šilutės mokyklų – Pamario, M.Jankaus ir Žibų – vadovų pradinukų tėvų pavasarinis nerimas ir mokytojų – tų metų „žvaigždžių“ – rinkimai nebuvo naujiena.

Pasak Pamario mokyklos direktoriaus Jono Bendžiaus, kalbų apie mokytojų „gerumą“ girdima kasmet. Jei yra galimybė, pradinukų tėvams leidžiama pasirinkti mokytoją, nes, anot J.Bendžiaus, jei ryšys tarp mokytojos ir tėvų bus geresnis, jiems bus lengviau bendrauti, ir dėl to išloš visi.

Bet dažniausiai, atsižvelgus į tėvų norus, visi mokinukai į klases pasiskirsto maž-daug vienodai.

Šiemet čia žadama suformuoti tris pirmokų ir keturias penktokų klases.

Dar trys pirmokų klasės turėtų būti suformuotos Žibų pradinėje, kur, pasak direktorės Elenos Šarkienės, irgi kasmet stebima, kad tėvai renka informaciją apie mokytojas. Dažniausiai pasiklausę vieno žmogaus nuomonės grupelė jo pažįstamų žmonių nuseka paskui. Bet neretai mokslo metų eigoje mokyklos vadovė sulaukia prašymų perkelti vaiką į kitą klasę…

M.Jankaus pagrindinėje mokykloje pirmokai priimami tik antrus metus, bet direktorius Audrius Astasevičius jau irgi girdėjo apie jų mokytojų „rinkimus“. Anot jo, komplektuojant klases bus atsižvelgta ir į tėvų pageidavimus, ir į mokyklos galimybes ne tik dėl mokytojų parinkimo, bet ir dėl kalbų mokymo, kitų dalykų.

Čia naujuosius mokslo metus turėtų pradėti 75 pirmokai ir 90 penktokų – po tris naujas klases.

Prašymus mokyklų vadovai priims iki gegužės 23 d.