Šilutė Seime turės du savo parlamentarus

DSC 0198Pasibaigė ir antrasis LRS rinkimų turas, kuris be pralaimėjusiųjų pretendentų kartėlio atnešė ir džiugią naujieną – Seime turėsime du tikrų tikriausius savo krašto parlamentarus.

Šilutės rinkimų apygardoje užtikrintą pergalę – 65,03 proc. rinkimuose dalyvavusiųjų žmonių balsų – gavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, ūkininkas iš Stubrių kaimo Alfredas Stasys Nausėda.

Pietų Žemaitijos rinkimų apygardoje dar daugiau – 67,98 proc. rinkėjų, pakartotiniuose rinkimuose atėjusių prie balsadėžių, į Parlamentą jau trečiai kadencijai iš eilės pasiuntė partijos Tvarka ir teisingumas politiką Remigijų Žemaitaitį, kuris savo namais vadina Rusnės seniūnijoje Vorusnės kaime esančią sodybą. R.Žemaitaitį parlamentaru išrinko Šilalės ir Rietavo savivaldybių rinkėjai kartu su žemaitiškų mūsų rajono seniūnijų žmonių pagalba.

Įtampos dėl balsų pirkimo nebebuvo

Mūsų krašto žmonės jau senokai taip ramiai, be įtampos ir nerimo, kad jų balsavimo rezultatai bus iškraipyti pirktais balsais ar biuletenių klastojimu, ėjo į rinkimų apylinkes.

Išankstinio balsavimo dienomis ir rinkimų sekmadienįtarp pretendentų į Seimą bent jau Šilutės rinkimų apygardoje tvyrojo visiškas pasitikėjimas. Rinkimų apylinkių komisijos dirbo su minimalia stebėtojų priežiūra.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas A.S.Nausėda „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jo rinkimų būstinė negavo jokių pranešimų apie galimus pažeidimus. Jis sakė visiškai pasitikėjęs savo konkurente ir jos komandos veiksmais. Pasak A.S.Nausėdos, pakartotinių rinkimų metu grėsmės apie galimus rinkimų pažeidimus neliko, nes juose jau nebedalyvavo daugkartiniais balsavimo pažeidimais išgarsėjusi partija, pirmiausia susieta su kaimyninės savivaldybės garsiuoju politiku.

„Norėtųsi, kad toks pasitikėjimas konkurentais ir padoria jų veikla būtų visuomet – kiekvienuose būsimuose rinkimuose. Juk labai svarbu, kad valdžia valstybėje ar savivaldybėje būtų renkama laisvu žmonių pasirinkimu, o ne pirktais balsais ar klastojimais“, – sakė A.S.Nausėda.

Pietų Žemaitijos apygardoje rinkimų favoritu tapęs R.Žemaitaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad nei pirmojo, nei antrojo rinkimų turo metu jokių esminių pažeidimų nebuvo. Pasak R.Žemaitaičio, balsų pirkimai ar kitokie grubūs pažeidimai Šilalės rajone ir kitose jo rinkimų apygardos vietose nėra įprasti. „Man pačiam gėda, kad mano gimtinėje – Šilutės krašte – buvo išpuoselėti neteisingi politinės kovos metodai, susiję su balsų pirkimais ar rinkimų dokumentų klastojimu“, – apgailestavo R.Žemaitaitis.

R.Žemaitaitis sakė, kad kaip ir buvo žadėjęs, kad jeigu laimės rinkimus vienmandatėje rinkimų apygardoje, sieks tapti partijos Tvarka ir teisingumas pirmininku. Partijos vadovybės rinkimai turėtų įvykti gruodžio mėnesį. R.Žemaitaitis mano, kad jam vadovaujant nebus toleruojama politikų kova neteisėtomis priemonėmis. Jeigu teisėsauga patvirtins faktus dėl balsų pirkimo pirmajame rinkimų ture, R.Žemaitaitis mano, kad tam politikui teks keisti politiko veiklą į kitokius užsiėmimus.

Totali pergalė

Suvedus rinkimų rezultatus paaiškėjo, kad 2016 m. LR Seimo rinkimų favoritais po pirmojo turo tapę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų politikai antrajame ture liko autsaideriais.

Po 42 pretendentus į antrąjį rinkimų turą palydėję konservatoriai bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikai pergales vienmandatėse rinkimų apygardose pasidalijo toli gražu ne po lygiai. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga naujajame Seime turės 54 vietas (antrajame ture jiems atiteko 34 mandatai), o priskaičiavus du save išsikėlusius, tačiau partijai priklausančius kandidatus, „valstiečiai“ turės 56 mandatus.
RINKIMAI 2
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai Seime turės tik 31 mandatą (antrajame ture iškovojo tik 9 vietas).

Konservatoriai Sandra Tamašauskienė ir Stasys Šedbaras, II rinkimų ture dėl Seimo mandatų kovoję Šilutės ir Pietų Žemaitijos apygardose, savo konkurentams A.S.Nausėdai ir R.Žemaitaičiui nusileido didžiuliais skirtumais: atitinkamai surinko tik 34,97 ir 32,02 proc. rinkėjų balsų.

S.Tamašauskienė nelaimėjo nė vienoje iš Šilutės rinkimų apygardos apylinkių. Jos gimtinėje Stubriuose už ją balsavo tik 36 rinkėjai (22,64 proc. balsavusiųjų). O Stubriuose gyvenančiu ir ūkininkaujančiu A.S.Nausėda pasitikėjo 3,5 karto daugiau stubriškių – 123 žmonės.

S.Tamašauskienei palankiausia rinkimų apylinke ir konservatorių bastionu nuo šiol galėtų būti vadinamos Saugos. Šioje rinkimų apylinkėje pasitikėjimą ja išreiškė bemaž pusė rinkimuose dalyvavusių žmonių – 49,43 proc.

S.Šedbaras Pietų Žemaitijos apygardai priklausančiose Šilutės rajono apylinkėse taip pat totaliai pralaimėjo R.Žemaitaičiui, išskyrus mažiausioje apylinkėje – Pempiškėse. Čia balsuoti atėjo 65 žmonės, iš jų už konservatorių S.Šedbarą balsavo 35 rinkėjai (53,85 proc.).

Padėkojo už lengvesnę kovą link… mero posto

Spalio 23-iosios vėlų vakarą, kai tik pretendentų būstinėse buvo surinkti duomenys iš visų rinkiminių apygardų, pirmoji pasveikinti A.S.Nausėdą atvyko jo konkurentė S.Tamašauskienė su bendražygiais konservatoriais: skyriaus pirmininkės pavaduotoju Zigmantu Jauniumi ir rinkimų vadovu Vytautu Stanslovu.

S.Tamašauskienė ir A.S.Nausėda padėkojo vienas kitam už garbingą rinkimų kovą. S.Tamašauskienė, sveikindama rinkimų lyderį, sakė, kad yra jam dėkinga už atlaisvintą kelią link savivaldybės mero posto. Pasak S.Tamašauskienės, šiemet Stubrių gyvenvietė rajono istorijoje tapo išskirtine, nes du žemiečiai kovojo dėl Seimo nario mandato, ir vienas iš jų laimėjo.

Beje, skirtingai nei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos būstinėje Vilniuje, kur rinkimų rezultatus stebėjo blaivybės propaguotojas, partijos lyderis Ramūnas Karbauskis, Šilutės būstinėje vis dėlto buvo pakeltos šampano taurės už pergalę.