Šilutė skendo ne tik vandenyje, bet ir šiukšlėse…

siuksles Liepu_gatveje„Protestuojant Neapolio (Italijos miesto) šiukšlių vežėjams, mieste buvo geresnis vaizdas nei pas mus“, – savaitės pradžioje piktinosi šilutiškiai.

Piktintis buvo dėl ko, nes pirmadienį miestas skendėjo šiukšlėse. Šalia konteinerių riogsojo didžiulės krūvos neišvežtų buitinių atliekų, pro kurias kai kuriuose šaligatviuose ir praeiti buvo sunku. Optimistiškiau nusiteikę šilutiškiai džiaugėsi, kad dabar ne vasara, o tai būtų tekę prisiuostyti tokių kvapų…

Labiausiai žmones piktina tai, kad už šiukšlių išvežimą jie moka pinigus į priekį, mažiausiai už ketvirtį, tačiau ši paslauga teikiama nekokybiškai.

„Jeigu mes neapmokėtume sąskaitos, mus netrukus perduotų antstoliams, o dabar, matydami nevykdomus darbus, mes net neturime kur kreiptis“, – „Šilutės naujienoms“ skundėsi Žemaitkiemyje gyvenanti Birutė.

Apie šią situaciją kalbėjomės su atsakingais Šilutės rajono savivaldybės specialistais, kuriems ši padėtis yra puikiai žinoma. Jie taip pat reaguoja į žmonių skundus, važiuoja patys, aiškinasi, tačiau sukontroliuoti atliekas vežiojančią įmonę, kurioje daug nesklandumų, ir jiems nepavyksta…

Šilutiškiai piktinasi

„Kodėl už šiukšlių išvežimą mes sumokame nemažus pinigus, o kažkas neatlieka savo darbo? Kada bus tvarka, už kurią susimokame“, – retorinį klausimą iškėlė šilutiškis Romas.

Neapsikentęs jis atsiuntė keletą nuotraukų su šiukšlių krūvomis Kęstučio ir Liepų gatvėse. Paskelbus šias nuotraukas feisbuke, užvirė diskusija. Šilutiškiai nepatenkinti esama situacija, komentavo, kad pirmadienį šiukšlėse skendėjo ir Melioratorių bei Laisvės alėjos, Miško gatvė, Traksėdžių gyvenvietė.

„Prie garažų išvis tik kartą per du mėnesius pradėjo atvažiuoti, tuoj skęsime ne tik vandenyje, bet ir šiukšlėse“, – piktinosi Žydrūnas.

Metų pradžioje dažniausiai sąskaitas už visus metus apmokantys šilutiškiai sako, kad negaudami tinkamos atliekų išvežimo paslaugos, jie net neturi kam pasiskųsti. Anot jų, šiltuose sostuose sėdintys valdininkai būna labai nepatenkinti, kai jų paklausi, kodėl nevežamos šiukšlės. O ir atliekas vežančioje firmoje vairuotojai „išrankūs“: vienus konteinerius ištuština, kitų – ne.

„Vadybininkas nesusitvarko su savo vairuotuojais, Savivaldybė su vadybininku, o paskambinus į būstinę Vilniuje ir pareikalavus pasikalbėti su viršesniu, maloni sekretorė dangsto vadybininką, sako „susisieksim, tikrai geras tas vadybininkas, jis tuoj su jumis susisieks viskas bus išspręsta…“ Spėkit ar išsisprendė, ar susisiekė?..“ – komentavo kita internautė.

Nepatenkinti ir rajono gyventojaisiuksles kestucio_gatveje

Padėtis su buitinių atliekų išvežimu ne geresnė visame Šilutės rajone. Dar prieš Kalėdas į „Šilutės naujienų“ redakciją kreipėsi Žemaitkiemyje gyvenanti Birutė. Šio kaimo gyventojai taip pat neapsikentė, kad ir iš jų gyvenvientės šiukšlės nevežamos. Kalėdas jie norėjo pasitikti švariau, bet deja buvo kitaip…

Moteris pasakojo, kad buitinės atliekos iš jų kaimo turėjo būti vežamos antradieniais ir penktadieniais, tačiau galiausiai šiukšliavežė pradėjo atvažiuoti tik kartą savaitės viduryje. Nuolat neištuštinti likdavo ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriai su popieriumi ir plastiku.

Buvusi kaimo seniūnaitė sulaukė ne vieno skambučio iš pasipiktinusių gyventojų. Birutė skambino į bendrovę, atsakingą už atliekų išvežimą. Įmonės atstovai Vilniuje jai pasiūlė skambinti į Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyrių. Čia dirbantys specialistai pažadėjo, kad atliekos bus išvežtos kitą dieną, tačiau pažadas taip ir liko pažadu. Birutei paskambinus kitomis dienomis, specialistai aiškino, kad atliekas vežiojančioje įmonėje yra betvarkė…

Birutė piktinasi, kad pamiršus susimokėti už šiukšles, kaipmat gauni solidų įspėjimą iš Savivaldybės, kad jeigu nesusimokėsi, būsi perduotas sumą išieškoti teisminiu būdu.

Pripažino problemą

„Nu tai važiuokite ir pasižiūrėkite į miestą, ar faktai atitinka tikrovę“, – trečiadienį patiems per miestą pervažiuoti ir pasižiūrėti, kaip atrodo gatvės, siūlė Šilutės r. savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.

Mums, be abejo buvo aišku, kad antradienį daugelyje miesto gatvių šiukšlės buvo išvežtos. Betgi gal savaitės pradžioje buvo kažkokie sutrikimai? – dar kartą klausėme vedėjo. Į mūsų klausimą jis atsakė, kad „šiukšlės yra išvežtos“, o į kitus panoro atsakyti tik raštu.

Tuo tarpu to paties skyriaus specialistai su žurnalistais kalbėjo kur kas maloniau ir išsamiai paaiškino susiklosčiusią situaciją.
„Padėtį puikiai žinome, patys darėme žygius, kad tvarka būtų padaryta. Patys važiavome, žiūrėjome, turime ir nuotraukų. Šiuo metu lyg ir baigiam apsikuopti.“, – problemą pripažino specialistas Artūras Losius.

Šiame skyriuje išsiaiškinome, kad neseniai iš darbo išėjo šiukšliavežės vairuotojas, dirbantis su mašina, kuri tuština požeminus konteinerius. O ir kiti automobiliai nuolat genda. Anot specialistų, paprasto vairuotojo vairuoti specialios šiukšliavežės nepasodinsi, nes reikia turėti patirties ir aibes pažymėjimų. Vairuotoją surasti ypatingai sunku, nes darbas sudėtingas.

„Praėjo kelios dienos, ir Šilutę ištiko šiukšlių krizė. Viskas tiesiog susidėjo į vieną vietą“, – sakė specialistai.

Anot Savivaldybės atstovų, ši krizė su pagerėjimais ir pablogėjimais rajone tęsiasi jau pusę metų. Taip yra todėl, kad atliekas veža viena įmonė, kurios darbas jau keli metai netenkina šilutiškių.

Tiesa, dar gruodžio pradžioje Savivaldybė paskelbė konkursą naujam buitinių atliekų tvarkymo operatoriui surasti. Tad belieka laukti ir tikėtis, kad ateityje padėtis pagerės.

Jau greitai paaiškės, kas laimės konkursą

„Eidamas pro šalį negalėjau neužfiksuoti to, ką matau nebe pirmą kartą – sofos, spintos, maišai su komunalinėmis atliekomis palikti šalia konteinerių. Jeigu kartono lapai netelpa, nepatingėkite jų suplėšyti. Baldų prie konteinerių palikti NEGALIMA!“, – dar gruodžio pradžioje savo feisbuke piktinosi jauniausias Šilutės rajono tarybos narys Tomas Budrikis.

Tiesa, tąkart jis labiau apeliavo į pačių šilutiškių sąžinę. Tačiau ir šios savaitės pradžios situacija, kuomet miestą buvo ištikusi atliekų išvežimo krizė, politikui puikiai žinoma. Pasipiktinę žmonės skambino ir jam, nes Tomas yra Komunalinių atliekų tvarkymo darbo grupės pirmininkas.

„Šilutės naujienoms“ jis išsamiau papasakojo apie šiuo metu vykstantį atliekų operatoriaus konkursą: jau yra gauta pasiūlymų, vyksta dokumentų tikrinimas. Kaip žinia, dabartinio vežėjo sutartis buvo pasibaigusi prieš daug metų, ir darbus jis tęsė tik todėl, kad nebuvo kam perduoti įsipareigojimų.

„Ta sutartis buvo labai sena. Joje nebuvo numatyta griežtesnių apribojimų vežėjui“, – sakė jis.

T.Budrikio vadovaujama darbo grupė metus intensyviai dirbo teikdama pasiūlymus naujai rengiamai sutarčiai. Sutartyje bus numatytos konkrečios nuobaudos konkursą laimėjusiam operatoriui už neatliktus darbus, bus numatyti visi šio darbo niuansai.

„Jeigu mieste bus netvarka, vežėjas gaus nuobaudas. Pagal naująją sutartį, vežėjas jaus didesnę atsakomybę. Galbūt jam bus didesnė motyvacija ieškoti daugiau mašinų ir išvežti atliekas, negu jų nevežti“, – komentavo jaunasis politikas.

Jau artimiausiu laiku, jeigu neiškils nesklandumų, Šilutės rajono savivaldybės administracija pasirašys naująją sutartį su atliekų tvarkymo operatoriumi.