Šilutė susirėmė su ciklonu (foto)

ZAL 1532Savaitgalį visą šalį nuniokojusi audra, pasak meteorologų, buvo stipriausia per visą pastarąjį dešimtmetį. Šilutiškiai šeštadienio nakties vėtrą apibūdina kaip pragarą, o Šilutę šeštadienio rytą – kaip po karo. Su šaknimis išvartyti medžiai ir nulaužytos jų šakos klote nuklojo gatves ir kelius, vėjas plėšė stogus, daužė langus, it žaislinius kamuolius gatvėmis rideno šiukšlių konteinerius, apie 4000 rajono vartotojų paliko be elektros.

Šilutės hidrometeorologijos centro duomenimis, šeštadienio naktį pamaryje vėjas beveik pasiekė prognozuotą greitį – siautėjo 31 m/s greičiu.

Vėtra nuplėšė stogą, suniokojo kapavietę

Vyresnioji orų stebėtoja Onutė Bubulienė sako, jog stipresnio vėjo – 37 m/s – buvome sulaukę tik 1999-ųjų gruodžio 4-ąją, garsiojo „Anatolijaus“ metu. Pernai sausio 8-ąją irgi siautė ne ką silpnesnis nei šiemet savaitgalį – 30-ties m/s – vėjas.

Tie, kam į kelionę teko leistis šeštadienio ryte, pasakojo, jog net magistraliniuose krašto keliuose automobiliai judėjo vėžlio greičiu, lėtai sukiodamiesi tarp išlaužytų medžių ir kelius užvertusių šakų. Buvo nemažai vietų, kur vairuotojai sunkiai prasilenkė, kol vieni bandė prasibrauti pro kliūtis, kiti supratingai stovėjo autobusų stotelėse arba tiesiog kelkraščiuose.

Ypač sunki naktis buvo ugniagesiams gelbėtojams. Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas vardija kone visas Šilutės gatves ir rajono kampelius, kur gelbėtojai skubėjo traukti ant kelių užverstų medžių. Jie virto visuose miesto kampeliuose: gulė Grabupiuose, Ramučiuose, Švėkšnoje, Bikavėnuose, Rusnėje ir kitur. Šyšgiriuose medis užgulė net elektros pastotę. „Visą naktį važiavom ir važiavom“, – sako A.Ališauskas.

Didžiulį nuostolį vėtra padarė Pramonės gatvėje stovinčios pirties su pobūvių sale šeimininkams. Ji nuplėšė 140 kv. metrų skardinį stogą, nunešė jį apie 150 metrų į gatvę ir paklojo gretimame kieme.

Pastato stogas ir siena griuvo ir netoli uosto esančioje gatvėje, jį sulaužė užvirtęs senas beržas. Dariaus ir Girėno gatvėje medis užvirto automobilį „Lexus“, pataikė tiesiai į stogą.

Šilutės miesto kapinėse virstantys medžiai suniokojo ne vieną kapavietę, vėtra išgriovė kelių pramonės įmonių vartus, sulaužė palaikius statinius. vetra saknys

Žmonių aukų ir sužeistųjų nebuvo.

Be elektros – 4000 vartotojų

Švėkšnos, Juknaičių seniūnijos, Paleičių, Žalpių, Jonaičių, Pašyšių, Rūgalių ir kiti kaimai – vietos, kur vėtra be elektros paliko ypač daug žmonių. Viso audra elektrą nutraukė maždaug 4000 mūsų rajono vartotojų.

Hidrometeorologijos stotis dėl gedimų tinkluose irgi liko be elektros, kompiuterizuota orų stebėjimo sistema buvo paralyžiuota.
AB LESTO atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys išplatino pranešimą, kad bendrovė avarijoms likviduoti metė maksimalias pajėgas, gedimus šalino 246 brigados. Elektrikai savaitgalį dirbo dieną ir naktį, bet vakar ryte elektros dar neturėjo keli šimtai mūsų rajono vartotojų.

„Darbus itin apsunkina prastos sąlygos: šlapias dirvožemis, sunku privažiuoti į gedimų vietas, nes daug išvirtusių medžių. Žala skirstomajam tinklui taip pat labai didelė: nuversta daug atramų, ant linijų užvirtę medžiai, šakos, todėl remonto darbai užtrunka“, – teigė LESTO Dispečerinio centro Režimų planavimo skyriaus vadovas Ervinas Pareigis.

Pirmiausia bendrovės operatyvinės brigados šalina tuos gedimus, kurie susiję su elektros tiekimu didesnei vartotojų daliai ir ypatingos reikšmės visuomeninės paskirties objektams. Taip pat pirmiau šalinami gedimai aukštos ir vidutinės įtampos tinkluose, po to – žemos įtampos įrenginių gedimai.

LESTO prašo klientų kantrybės ir aptarnavimo telefonu 1802 skambinti tais atvejais, kai pastebėti apgadinti ar kibirkščiuojantys elektros energijos įrenginiai, ant gatvės, automobilių ir kitur nukritę, nutraukti laidai, nuverstos elektros linijų atramos, ant linijų užvirtę medžiai, ar kyla kitoks pavojus gyventojų saugumui. Miestuose informacija apie gedimus LESTO pasiekia automatiškai, todėl apie gedimus telefonu 1802 pranešti reikėtų tik nutolusių vietovių gyventojams (vienkiemiuose, mažuose kaimeliuose).

„Klientų prašome supratimo ir kantrybės, pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu. Pastebėjus nutrūkusius elektros energijos oro linijos ar elektros energijos linijos atvado laidus, jokiu būdu negalima priartėti prie jų arčiau kaip 8 metrus. Nelieskite ant žemės ar automobilių nukritusių laidų, o laukite, kol į gedimo vietą atvyks operatyvinės brigados. Užtikriname, kad imamės visų būtinų priemonių, kad elektros energijos tiekimas būtų atstatytas kaip galima greičiau“, – teigia E.Pareigis.

Negalima artintis ir liesti ant elektros energijos laidų užvirtusių medžių, kadangi jie taip pat gali būti pavojingi žmogaus gyvybei. Siekiant padėti nuo elektros srovės nukentėjusiam žmogui, būtina laikytis atsargumo ir iškviesti greitąją pagalbą telefonu 112.

joomplu:7286 joomplu:7288 joomplu:7291