Šilutė tarp 10-ties gražiausių Lietuvos miestų ir miestelių

 0silutes-evangeliku-liuteronu-baznyciaLietuva nėra tik Vilnius, Kaunas ir Klaipėda. Čia pilna nuostabių miestų, kurie yra įdomūs ir unikalūs, tačiau kažkodėl vis dar tenkinasi podukros statusu-, rašo 15min.lt.

Nuo populiariojo serialo „Sostų karai“ scenas primenčių piliaviečių, autentiškų žvejų kaimų ir veidrodinių ežerų – Lietuvos miestai turi ką pasiūlyti kiekvieno skoniui, rašo kelionių portalas Theculturetrip.com.

Turistams iš viso pasaulio jis pristato 10 gražiausių Lietuvos miestų.

Šilutė. Jaukus pamario krašto miestas Šilutė išsaugojo savo urbanistinį vaizdą prakštiškai nepaliestą dar nuo Pirmojo pasaulinio karo laikų. Jei reikėtų išrinkti spalvą, kuria apibūdintume šį miestelį, tai būtų žalia. Tačiau visa apimančioje žalumoje negalima nepastebėti tokių architektūros pavyzdžių kaip Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia.

Miestelis atrodo vientisas ir puikiai „sutariantis“ su aplinka. Vienintelis kliuvinys – keletas Sovietų sąjungos laikus primenančių pastatų, kurie gali būti gražūs tik tokiu atveju, jei žaviesi Le Corbusieriu (Le Corbusier – šveicarų kilmės, prancūzų architektas ir rašytojas, Modernizmo architektūros pionierius, – red. past.).

Užsukus į Šilutę, kelionę protinga būtų pratęsti Ventės rage, kur veikia Ventės rago ornitologijos stotis. Kasmet joje sužieduojama po 60-80 tūkst. paukščių.

Plačiau skaitykite ČIA.