Šilutė tarp lyderių: pasveikinti savanoriškos tarnybos kelią nuėję jaunuoliai

Po beveik dvejų metų pertraukos į Šilutės rajono jaunimo oficialių renginių sąrašą sugrįžo dar viena šventė. Prieš savaitę Šilutės rajono savivaldybėje į padėkos popietę buvo sukviesti jaunimo savanoriškos tarnybos savanoriai ir juos priėmusių, akredituotų šiai veiklai organizacijų atstovai. Svarbu prisiminti, kad pernai, kai minėjome Lietuvos jaunimo ir Savanorystės metus, į rajono savanoriškos tarnybos metraštį įsirašė net 34 jaunuoliai, juos savanoriškos tarnybos keliu vedė 9 įstaigos. Šis skaičius – ypatingas ir tuo, kad tarp vidutinio dydžio šalies savivaldybių Šilutė – absoliuti lyderė, nes čia savanorišką tarnybą atliko daugiausiai jaunuolių.

Dėkojo jaunuoliams ir organizacijoms

Padėkos renginyje, kurio metu buvo įteikti pažymėjimai, liudijantys kiekvieno jaunuolio nueitą savanoriškos tarnybos kelią, sveikinimo žodžius ir padėkas už kasmet augantį jaunuolių susidomėjimą savanoryste, išsakė rajono meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorė Daiva Žebelienė, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis, Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Eglė Čėsnienė.

Meras V. Laurinaitis padėkojo Jaunimo savanoriškos tarnybos savanoriams ir juos priėmusioms organizacijoms už geranoriškumą, nuoširdų ir atsakingą darbą. Meras sakė, kad ši veikla susideda iš dviejų dalykų. Pirmiausia – iš savanorių, jų iniciatyvos padėti ne tik sau, bet ir kitiems. Kita dalis – tai įstaigos, kurios turi praeiti nelengvą akreditacijos savanoriškai tarnybai vesti kelią ir priimti jaunuolius. Meras pasidžiaugė, kad šeši mėnesiai daugeliui savanorių davė ne tik naujų įspūdžių, bet ir patirties, žinių, paliko ne tik dalykinę, bet ir praktinę naudas. V. Laurinaitis išsakė ir viltį, kad praėję savanoriškos tarybos kelią savanoriai savo patirtimi pakvies ir kitus jaunus žmones išbandyti savanorystę. Anot mero, visas šis kelias turi labai didelę prasmę.

D. Žebelienė pasidžiaugė, kad padėkos renginyje mato gausų būrį jaunų žmonių ir taip pat nemažai įvairių organizacijų atstovų, kurie lydėjo jaunuolius. Anot D. Žebelienės, svarbu, kad žinia apie savanorišką tarnybą sklistų plačiai per rajoną, o tokios padėkų popietės parodytų, kokie esame dėkingi.

Tuo, kad kasmet daugėja savanorišką tarnybą atliekančių jaunuolių, pasidžiaugė ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas T. Budrikis. „Atsimenu prieš kelis metus buvusį pirmąjį padėkos renginį, kuomet sveikinome dešimt jaunuolių. Šiandien jų trigubai daugiau, kaip ir daugiau juos priėmusių ir lydėjusių organizacijų“, – sakė T. Budrikis. Sveikindamas įveikusius etapą jis palinkėjo, kad geri pasirinkimai jaunuolius ir juos priimančias organizacijas toliau lydėtų visą gyvenimą.

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai Jaunimo reikalų agentūros koordinuojama programa, kuri kviečia jaunuolius nuo 14 iki 29 metų atlikti savanorišką veiklą ir ugdyti bendrąsias kompetencijas pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. Savanoriai, kurie įgyvendina ne mažiau kaip 6 mėnesių (ne mažiau kaip 40 val. / mėn.) nenutrūkstamą tarnybą, gauna pažymėjimą, suteikiantį galimybę įgyti 0,25 konkursinio balo stojant į Lietuvos aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas (sprendimas dėl savanorystės programų pripažinimo priimamas kiekvienais metais lapkričio pabaigoje).

Įteikė pažymėjimus ir padėkas

Pirmosios atsiimti savanoriškos tarnybos pažymėjimus pakviestos keturios Hugo Šojaus muziejaus savanorės. Tuo pačiu padėkos įteiktos ir muziejaus direktorei Indrei Skablauskaitei bei savanorių kuratorei Sigitai Ežerskienei.

Už savanorišką tarnybą padėkota ir didžiausią jaunuolių skaičių lydėjusiai F. Bajoraičio bibliotekai. Praėjusių metų pusmetį čia savanoriškos tarnybos keliu ėjo net 7 savanorės, kurioms buvo įteikti tai liudijantys pažymėjimai. Padėkota ir savanores lydėjusiai kuratorei Sandrai Jablonskienei bei įstaigos vadovei Laimai Dumšienei.

Pažymėjimai ir gėlės už savanorišką tarnybą įteikti Visuomenės sveikatos biure savanorystę atlikusioms 5 savanorėms, padėkų atsiimti buvo pakviestos įstaigos direktorė Kristina Surplė ir savanorių kuratorė Laura Kuliešienė. Taip pat dviem jaunuoliams, atlikusiems savanorišką tarnybą Šilutės  socialinės globos namuose. Už šią inicijuotą tarnybą atsiimti padėkas pakviestos įstaigos direktorė Evelina Rimkutė ir savanorių kuratorė Simona Stancikė.

Pažymėjimai ir padėkos taip pat įteikti Kintų pagrindinės mokyklos savanorei ir įstaigos direktorei Astai Gužauskienei, savanorių kuratoriui Laimondui Tarozai; VšĮ „Šilutės beglobiai“ dviem savanoriams ir kuratorei Rimutei Vismantienei; Šilutės kultūros ir pramogų centro 4 savanoriams ir direktorei Jūratei Pancerovai bei savanorių kuratorei Violetai Katauskienei; 3 savanoriams, atlikusiems savanorišką tarnybą Šilutės vaiko gerovės ir globos centre, bei direktorei Audronei Čekanskienei ir kuratorei Indrei Šveikauskienei; šešiems jaunuoliams, ėjusiems savanoriškos tarnybos keliu Šilutės atvirame jaunimo centre kartu su įstaigos direktoriumi Rimvydu Petrauskiu ir kuratore Rita Poteliūniene.

Padėkojo pagalbininkams

Baigiamąjį žodį taręs Šilutės AJC direktorius, visų savanorišką tarnybą atlikusių jaunuolių ir juos lydėjusių įstaigų mentorius R. Petrauskis sakė, kad praėjęs laikas – mėnesiai – buvo tarsi viena diena, kuri atnešė didžiulius pokyčius visiems dalyviams.

„Dažniausiai į pirmąjį susitikimą pakalbėti apie savanoriškos tarnybos kelią ateina nedrąsūs jaunuoliai, bet jie nepaliekami vieni. Džiaugiuosi, kad pasirinktu keliu juos imasi lydėti įvairių įstaigų, organizacijų paskirti kuratoriai. Ačiū visiems už tai“, – sakė R. Petrauskis.

Dėkodamas už augančias savanorių gretas bei jų padrąsinimą ir paramą mentorius kaip simbolinį ženklą – po raudoną rožę – įteikė Šilutės rajono Jaunimo edukacinio centro vadovei Rimutei Pilipavičienei ir Gargžduose įkurtos jaunimo organizacijos „Alterno“ atstovei Nedai Gaudutytei. Anot R. Petrauskio, be šių dviejų įstaigų, kurios nuolat teikia didelę paramą, patarimus bei kitą moralinę pagalbą, šiandien vargu ar mūsų savivaldybėje būtų pasiekti vieni geriausių rezultatų, žyminčių savanoriškos tarnybos kelią.

Šventinę savanoriškos tarnybos pažymėjimų įteikimo popietę muzikos garsais ir pakilia nuotaika papuošė Šilutės meno mokyklos akordeonisto Majaus Vilko atlikti muzikos kūriniai.