Šilutė turės naujas atliekų tvarkymo aikšteles

rvs projektai sena lovaUždarius Šilutės rajone senąjį Rumšų sąvartyną, jo vietoje dar šiemet ruošiamasi pradėti statyti stambiagabaričių atliekų surinkimo ir  kompostavimo aikšteles, kuriose nemokamai iš rajono gyventojų  bus priimamos didžiosios ir kompostuojamos atliekos.

Pastatys per 4 mėnesius

Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėje darbo dienomis bus priimami nebereikalingi namų apyvokos daiktai, sena ir nebenaudojama buitinė technika, padangos, baldai, stiklas ir kitos stambios atliekos.

Į kompostavimo aikštelę gyventojai ir įmonės galės pristatyti žaliąsias atliekas: nupjautą žolę, medžių lapus ar nugenėtas šakas.

Šilutės rajono savivaldybei jau yra pateikti techniniai projektai dėl statybų leidimo išdavimo. Aikštelių statybų pradžia numatyta šį rudenį.

Aplinkosauginį projektą vykdantis UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), pasirašė sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusia UAB „Projektų centras“, kuri įsipareigojo Šilutės rajone aikšteles įrengti iki šių metų pabaigos.

Šių dviejų aikštelių statybos darbai ir įrengimas kainuos apie 1 milijoną 940 tūkstančius litų.

Aikštelės – kaip Vakarų Europoje

Naujosios stambių atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelės bus saugomos, jose stovės konteineriai skirtingoms atliekoms.

Tokios aikštelės yra įprastos Vakarų Europos, Skandinavijos šalyse. Lietuvoje jau veikia daugiau kaip 40 tokių aikštelių. Jos būtinos, kad žmonės galėtų civilizuotai atsikratyti atliekų, kurių nevalia mesti į komunalinių atliekų konteinerius. Per artimiausius kelerius metus tokios aikštelės bus įrengtos visuose Lietuvos miestuose ir rajonuose.

Įrengiant stambių atliekų surinkimo aikšteles siekiama, kad gyventojai savo iniciatyva išvežtų šiukšles, nepaisydami jų vežimo grafiko. Viliamasi, kad ši naujovė pakeis gyventojų įprotį palikti tokias atliekas prie buitinių atliekų konteinerių.

„Tai daroma žmonių patogumui. Neretai, ypač prie daugiabučių namų, matyti šalia komunalinių atliekų konteinerių besimėtantys seni kilimai, baldai, padangos. Įrengus didžiųjų atliekų aikšteles, žmonės ten galės civilizuotai palikti šiuos ir kitus nebenaudojamus daiktus“, – pasakojo Rimantas Gedrimas, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

Aikštelėse bus priimamos buityje susidarančios elektros bei elektroninės įrangos atliekos, naudotos padangos, dienos šviesos lempos, tepalai, baldai, mišrios statybos ir griovimo atliekos ir kt.

Kompostavimo aikštelėse iš gyventojų, įmonių bei organizacijų bus priimamos vadinamosios žaliosios atliekos: žolė, lapai, medžio šakos. Šiose aikštelėse atliekos bus pūdomos ir kompostuojamos. Gautą kompostą ketinama panaudoti miestų želdinių tvarkymui, parduoti aplinkos apželdinimu užsiimančioms įmonėms ar ūkininkams.

Projektas remiamas ES fondų

Projektas „Klaipėdos regiono senų sąvartynų uždarymas, didelių gabaritų atliekų surinkimo bei kompostavimo aikštelių įrengimas“ (projekto nr. VP3-3.2-AM-01-V-01-019) yra vienas iš svarbiausių modernios infrastruktūros kūrimo darbų Klaipėdos regione, numatytų valstybinėje atliekų tvarkymo sistemos reformoje.

Šio projekto kaina – daugiau kaip 18 mln. litų. Darbai finansuojami iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo (apie 15 mln. litų), valstybės biudžeto (apie 0,3 mln. litų) bei KRATC lėšomis (daugiau kaip 3 mln. litų).

Darbus atlieka viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „Projektų centras“, techninę priežiūrą atlieka M&S Umweltprojekt GmbH.

Visame Klaipėdos regione planuojama įrengti 10 tokių stambiagabaričių atliekų aikštelių ir 7 kompostavimo aikšteles. Iki 2013 metų vasaros stambiagabaričių atliekų ir kompostavimo aikštelės atsiras Klaipėdos, Palangos ir Neringos miestuose bei Kretingos, Palangos, Gargždų, Šilutės, Skuodo rajonuose.

Daugiau informacijos apie vykdomą projektą ieškokite www.kratc.lt arba teiraukitės telefonu (8 46) 300108.