Šilutė turi naują partiją – Lietuvos laisvės sąjungą

LAISVES SAJUNGA 1Vakar Savivaldybės tarybos nariai – mero pavaduotojas Algirdas Gečas ir Arvydas Jakas bei jų bendraminčiai Iveta Ambrulaitienė, Egidijus Jovaiša ir Ričardas Čaikys paskelbė kreipimąsi į rajono bendruomenę dėl naujos partijos – Lietuvos laisvės sąjungos steigimo.

Naujoji partija formuojasi iš dviejų susijungti nusprendusių partijų – Liberalų ir centro sąjungos bei sąjungos „Taip“. Oficialus minėtų partijų susijungimas ir naujos partijos kūrimas įvyko liepos 12 dieną Vilniuje.

Akivaizdu, kad nauja partija Šilutėje turės savo skyrių, kuriame jau dabar skaičiuojama apie 80 narių.

Vicemeras A.Gečas kalbėjo, kad Lietuvos laisvės sąjunga savo politinę veiklą grindžia liberalizmo vertybėmis. Pasak jo, individo laisvė naujai partijai yra pagrindinė vertybė, nes tik laisvas žmogus gali būti visavertis visuomenės narys. Ir būtina šios laisvės sąlyga – atsakomybė bendruomenei ir savo šaliai.

Nauja partija turi savo korifėją – Valdą Adamkų. Partija ketina puoselėti jo pradėtas išmintingas taikaus valstybės valdymo tradicijas. Pasak A.Gečo, Prezidentas V.Adamkus savo veikloje vadovaujasi principu, jog tik laisvas žmogus gali sukurti stiprią valstybę, o pati valstybė turi tapti erdve, tarnaujančia žmonėms ir didinančia jų gerovę.

Naujosios partijos politikai kalbėjo, kad rugsėjo pabaigoje organizuos skyriaus kūrimo konferenciją, kurioje bus renkamas skyriaus pirmininkas, bus sudarytas kandidatų sąrašas tiesioginiams mero ir Savivaldybės tarybos rinkimams.

Pasak A.Jako, Lietuvos laisvės sąjunga tikisi laimėti kelias vietas Šilutės r. savivaldybės taryboje, o į valdžios koaliciją mieliau jungsis su rajono socialdemokratais, liberalsąjūdiečiais, konservatoriais. A.Jakas prieš pusmetį yra pasižadėjęs niekada neiti į sąjungas, kuriose bus politikos intrigomis pagarsėjęs konservatorius Šarūnas Laužikas.

Beje, besikuriantis naujos partijos Šilutės skyrius savo gretose neturi, kaip įprasta rajono politinėse organizacijose, statybinės organizacijos atstovo. Taigi Lietuvos laisvės sąjunga nežada pataikauti didžiosioms rajono statybinėms organizacijoms ir būti priklausoma nuo jų paramos.

Politikas A.Gečas žadėjo, kad Lietuvos laisvės sąjunga „nesiteps rankų rinkėjų papirkinėjimu“ ir tikisi išsilavinusių bei dorų žmonių paramos ir dėmesio. Jis mano, kad geriausias vaistas apsiginti nuo nesąžiningų rinkimų – tai didesnis balsuojančiųjų aktyvumas.