Šilutė užburbuliuota pirmą kartą (foto, video)

burbuliatoriusApie 300 klegančių ir besišypsančių žmonių Senojo turgaus aikštėje, prie kurėno, ir tūkstančiai muilo burbulų – tokį vaizdą buvo galima pamatyti pirmadienį pirmajame Šilutėje surengtame „Burbuliatoriuje“ Šventinę nuotaiką papildė pučiamųjų orkestro „Pamarys“muzikantai, vadovaujami Gražvydo Railos.

Trečią vasarą „Burbuliatorius“suburia Lietuvos miestus. Idėja jau susižavėjo ir Skandinavijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos miestai.

Šiemet pirmą kartą prie žaismingos akcijos prisijungė ir „Šilutės naujienų“ paraginti šilutiškiai, patys sau susikūrę šventę.

Kas antrą pirmadienį Lietuvos ir užsienio miestų gyventojai vienu metu renkasi viešosiose erdvėse, džiaugiasi vasara, vieni kitais ir pučia muilo burbulus.

„Šis reguliarus vasaros įvykis skirtas viešų miesto erdvių gaivinimui ir alternatyvių nekomercinių laisvalaikio scenarijų plėtojimui – todėl muzikantai, žonglieriai, fakyrai ir burtininkai yra laukiami. Nepamirškite atsarginio muilo burbulų buteliuko praeiviui, taip pat termosų su kava ar arbata, muzikinių instrumentų, skraidančių lėkščių (frisbee) ir kitų smagių jums ir kitiems dalykų“ – primena akcijos iniciatyvos pradininkai – internetinis puslapis „Laimikis.lt

Susibūrę miestelėnai susikuria šventę patys sau – pučia burbulus, fotografuojasi, bendrauja, žaidžia žaidimus, muzikuoja. Smagu dar ir tai, jog tą patį paraleliškai daro ir kitų miestų gyventojai.

Šilutiškiai itin aktyviai atsiliepė į kvietimą. Į Turgaus aikštę rinkosi su draugais, vaikais, kūdikiais. Atsinešė pledus, įvairiausių muilo burbulų pūtimo įrankių. Ant žolės susėdę, sutūpę ar vaikštinėdami ir bendraudami, visą valandą burbuliavo – pūtė muilo burbulus.

Pakalbinti jaunieji „Burbuliatoriaus“dalyviai džiaugėsi, kad šis renginys pagaliau inicijuotas ir Šilutėje. Vaikais pasijuto ir vyresnieji – nevaržomai užburbuliavo aikštę.

„Man anūkės sakė, kad čia – tik vaikams, bet aš manau, kad šis renginys ir senjorams. Visiems!“- šypsodamasi burbulus pūtė originaliai apsirengusi ponia Alma.

Kūdikį košele maitinanti moteris pasakojo, jog atvyko į svečius pas draugus iš Klaipėdos, bet išgirdusi, kad Šilutėje vyksta „Burbuliatorius“atėjo visi kartu.

Video reportažas:

Renginio dalyviai atrado ne tik tradicinių burbulų pūtimo aparatų, bet ir šautuvų, dūdelių, gaminančių burbulus. Orkestro „Pamarys“vadovui G.Railai šilutiškiai pasiūlė burbulus pūsti naudojant savo muzikos instrumentą. Muzikantas nesutriko ir čia pat išpūtė seriją burbulų panaudojęs instrumento pūstuką.

Repeticiją po atviru dangumi surengę „Pamario“orkestro muzikantai, maršais džiuginę į renginį susirinkusiųjų ausis, prisipažino, jog tokia neįprasta erdvė buvo jiems įdomus iššūkis. Netikėta ir tai, jog susirinko tiek daug žmonių, apie atrakciją išgirdę vieni iš kitų.

„Burbuliatoriaus“dalyviai vienbalsiai tvirtino, jog šio renginio Šilutei reikia.

Antrąjį „Burbuliatorių“planuojame rengti liepos 11 d., pirmadienį, 18.30 val. Šįkart šilutiškiai kviečiami į parką prie Šilutės kultūros ir pramogų centro.

Antrojo „Burbuliatoriaus“metu groti jau pasisiūlė Vygantas Stoškus su grupe „Karčema“ir jaunąja „Karčemėle“ Antrasis burbuliatorius skambės kantri muzikos ritmais. Mielai kviečiami visi norintieji muzikuoti, šokti ar kitaip atgaivinti miestą „Burbuliatoriaus“metu.

GALERIJA: Pirmasis „Burbuliatorius”

Silutes naujienu LOGO