Šilutei – 501-eri: Jaunimo parkas nukėlė stogą net „G&G Sindikatui” (foto)

DSC 0407Jaunatviška energija miesto šventėje jau antrus metus sklando specialiai jaunimui sukurtoje erdvėje. Pasyvumui Jaunimo parke nebuvo vietos, nes kiekvienas norintis buvo įtrauktas į veiklos sūkurį ir kūrybines dirbtuves.

„Super gerai: buvau ir jūsų sostinėje, ir didžiuosiuose miestuose, bet šita mažo miestelio šventė man paliko didžiausią įspūdį.

Relaksavau Jaunimo parke ant pievos klausydamas muzikos ir galvojau: „C’est la vie“ (pranc. – tai yra gyvenimas). Parke labiausiai norėjau visus mažus akcentus, netikėtas skulptūras nufotografuoti ir nuotaikas užfiksuoti.

Puiku, kad šventė turi dvi nuotaikas – folkloro ir jaunimo dvasios. Kitoje pusėje kontrastas: tradiciniai kostiumai, patiekalai, labai daug žuvies, istorijų… Labiausiai man patiko pradėti dieną su sriuba ir ją užbaigti su sriuba. Taip gerai, kad svečiuojuosi čia būtent tada, kai visa Šilutė džiaugiasi!“, – plačiai šypsojosi šventėje besisukinėjantis prancūzas Cedric.

Nuo šokinėjimo per virvutę iki avangardo

Jaunimo parko kūrybinėse erdvėse visą dieną zujo jaunimas iš 11 seniūnijų. Pramogų buvo lyg vasaros festivalyje, nes kiekvienas galėjo atrasti kažką sau artimo. Jaunimas sėdėjo ant poezijos suolelio, šoko gatvės šokius, prie meno tvoros piešė grafitį. Sporto erdvėje vyko ne įprastas krepšinis, o daug egzotiškesnės rungtys: žiedų mėtymas, smiginis, šokinėjimas per virvutę, modifikuotas futbolas.

Stilistu vadinamas Mantas Petruškevičius būtų žagtelėjęs, išvydęs Šilutės parko madas. Vargu ar dabitas būtų subadžiusios kritikos strėlės, mat avangardinės suknelės, futuristinis makiažas ir teatrališki kostiumai traukė žvilgsnius, o modeliais tapusios merginos rinko komplimentus.

Sustabdyti kadrai ir nesustabdomi muzikantai

Ypatingą pasisekimą turėjo fotografijos scena „Stop kadras“. Joje eksponuota fotografijų paroda. Fotografijos erdvės kuratorius fotografas Andrius Vaišnoras prisipažino, jog nesitikėjo, kad bus tiek daug darbų, nes fotografija nėra lengvas dalykas. A.Vaišnoras pastebi, kad skaitmeninių fotoaparatų eroje, kai beveik kiekvienas turi fotoaparatą, visi pavirsta „fotografais“.

„Neužtenka vien atsistoti ir paspausti mygtuką – tai nebus menas, neturės jokios išliekamosios vertės. Reikia nebijoti įkristi į balą ar atsiklaupti ant kelių ieškant gero kadro. Tada ir atsiras kokybė“, – patarimą pradedantiesiems davė A.Vaišnoras.

„Muzikos tiltelis“ muzikos garsais sujungė atlikėjus ir klausytojus. „Atlikėjus vertinu labai gerai, nes visi yra veržlūs, nebijo groti. Nors ir matosi, kad šiek tiek jaudinasi, bet stengiasi ir groja su malonumu“, – sakė muzikos zonos koordinatorius, muzikantas Mykolas Eiva. Jis vylėsi, kad ilgainiui atsiras dar daugiau kuriančių ir grojančių.

Atskiras pasaulis – literatams

Atskirą literatų pasaulį savo vasaros kiemelyje sukūrė F.Bajoraičio viešoji biblioteka, kur veikė literatų lauko kavinė, subalansuota jaunimui. Deja, čia užsuko tik keli patys ištikimiausi poezijos mylėtojai, nes literatūrinė kūryba, improvizuoti ir interaktyvūs slemo poezijos skaitymai, dainuojamoji poezija skambėjo toli nuo šventės epicentro.
jaunimo parkas vyduno geles
„Šilutės naujienų“ pakalbintas Jaunimo parke grafičio parodą apžiūrinėjantis Vytautas sakė, jog šventėje jį labiausiai sužavėjo būtent bibliotekos kiemelyje Vakarų kranto jaunimo studijos atliekama dainuojamoji poezija. „Tik mokinių skaitoma poezija truputį šiurpino. Jie pasirinko tokius eilėraščius, kad reikėtų kaukti vilku: daugiau dvasinė kančia nei gyvenimo džiaugsmas. Tai mane labai išgąsdino“, – sakė šilutiškis. Jo nuomone, džiaugsmas ateina tada, kai pats dalyvauji, tada nekyla noras verkšlenti „nieko gero“.

Vilniaus hiphoperiai gyrė šilutiškius

Jaunimo parko Muzikos erdvėje užsikūrė „jam session“ – lengvojo džiazo grupės „Forte“ vaikinai ir kiti muzikantai scenoje improvizavo ir surengė tikrą muzikinį vakarėlį, kurį užgesino tik prieš pat apdovanojimų fanfaras.

Ant pievos džiazo klausėsi ir hiphopo grupės „G&G Sindikatas“ nariai. „Šaunuoliai vyrukai, mums labai patinka“, – gyrė šilutiškius Andrius Glušakovas – Pushaz ir Kastytis Šarnickas – Kastetas.

„Mes tik nelabai suprantam, kodėl grosim atsisukę į tvenkinį“, – juokėsi vilniečiai hiphoperiai, aptarinėdami neįprastai ant tilto įrengtą sceną.

Jaunimo parko režisierius Marius Tumšys po šventės reziumavo, jog šis renginys turi didžiulį potencialą išlaikyti tęstinumą, todėl svarstoma rengti Jaunimo parką kasmet vis kitoje seniūnijoje.

Apdovanojimai

Kiekviena kūrybinė erdvė rinko savo geriausiuosius, o kelias dienas prieš renginį komisija išrinko rajono jaunimo lyderį, kurio darbo vaisiai, pasak renginio vedėjo M.Tumšio, pasimato ne po vienos dienos.

„Poezijos pavasario“ laureatė – Usėnų seniūnijos atstovė Živilė Milerytė. Sportiškiausia – Švėkšnos seniūnijos komanda „Saulėtos žemės vaikai“.

Geriausia muzikos grupė – Vakarų kranto jaunimo studijos grupė „18.20“. Geriausią dainą sukūrė jungtinė Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų roko grupė „Destrukcija“, geriausias gatvės šokis – Kintų seniūnijos mokyklos šokių kolektyvo „Deima“.

Įspūdingiausias „Meno tvoros“ (dailė) kūrinys – Saugų seniūnijos darbas „Gyvenu gerai“, „Parko mados“ (dizainas) kūrinys – Šilutės Vydūno gimnazijos mados kolekcija „Žiedams krintant“.

„Kino palapinės“ laureatas – Katyčių pagrindinės mokyklos mokinys Mantas Mockus už filmą „Viena diena“ (mokyt. Rimvydas Petrauskis), „Parko teatro“ nugalėtoja – Žemaičių Naumiesčio seniūnija.

fotografijos erdvėje „Stop kadras“ eksponuotų kadrų įdomiausi Šilutės Vydūno gimnazijos mokinės saugiškės Akvilės Užpurvytės – ji apdovanota už „mažojo“ pasaulio pažinimą.

Už nuopelnus jaunimui pagerbti ir rajono jaunimo lyderiais paskelbti Saugų seniūnijos atstovai, vilkytiškiai Aida ir Darius Viliai.

Daugiau nuotraukų albume joomplu:4658 joomplu:4674 joomplu:4688

 Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.