Šilutei gali grėsti rekordinis potvynis

1295876860rusneskelias2011a1Šilutės rajono savivaldybėje vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje Savivaldybės administracijos Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas įspėjo, kad šį pavasarį gali būti itin pavojingas potvynis.

Posėdyje buvo analizuojama dabartinė potvynio situacija ir svarstomas pasirengimo pavasariniam potvyniui planas. R.Renčeliauskas, pristatydamas Šilutės rajono savivaldybės pasirengimo 2013 m. potvyniui veiksmų planą, informavo, kad šiuo metu kelias į Rusnę, kurio apsėmimas prasidėjo sausio 3 d., yra beveik sausas.  Dar yra apsemta beveik 16 tūkst. hektarų, 72 sodybos, kuriose gyvena 175 žmonės.

Kaip informuoja Šilutės rajono savivaldybės Komunikacijos skyrius, R.Renčeliausko teigimu, šį pavasarį gali užplūsti rekordinis vandens kiekis, nes Nemuną ir Kuršių marias dengia storas ledo sluoksnis, be to, sniego yra daug ne tik mūsų respublikoje, bet ir Baltarusijoje.

Pareigūnai ir kiti įmonių, įstaigų atstovai patikino, kad yra pasirengę būsimam potvyniui, pateikė kai kurių pasiūlymų ir pastabų dėl efektyvesnių veiksmų potvynio metu.