Šilutėje apsigyveno penki milžiniški ožiai

oziai silutes dekoracijos gamybaNors stebuklų, siurprizų bei dovanų bumas jau praūžė, tačiau po šv. Kalėdų dienų neiššvaistę visos energijos keletas entuziastų nusprendė miestui padovanoti dar vieną staigmeną. Šeštadienio pavakarę šių iniciatyvių šilutiškių pastangomis ir užmoju prie centrinės Lietuvininkų gatvės, šalia kailių salono „Eksa“ ir „Benu“ vaistinės esančioje pievelėje apsigyveno penki ožiai. Baltais riestais ragais „karūnuoti“ ilgakojai tarsi simbolizuoja ateinančius Ožkos metus ir traukia praeinančių žvilgsnius bei maloniai džiugina. Bei… kelia klausimą – kodėl penki?

„Reikia kažką padovanoti miestui“, – tokia mintis, kaip pats prisipažino, jau kuris laikas kamavo Šilutės rajono vaikų meno mokyklos dailės skyriaus mokytoją Andrių Sirtautą. Tačiau užgriuvę prieššventiniai rūpesčiai prislopino kilusią idėją ir tik paragintas kito bendraminčio, Šilutės seniūnijos seniūnaičio Liutauro Indriuškos, ėmėsi darbų vos pasibaigus kalėdinėms šventėms.

Šeštadienį susirinkę keturi šilutiškiai – minėtieji Andrius ir Liutauras bei jiems padėti prisijungę  Vaida ir Jokūbas, per kelias valandas pagamino ožius ir pastatė pievelėje, gerai mieste matomoje vietoje. Šis užmojis buvo džiugiai priimtas, tad bemat atsirado ir daugiau talkininkų.

A.Sirtautas pasirūpino šienu, iš kurio buvo pagaminti ožių kūnai, o medieną atvežė L.Indriuška.

Ką reiškia penki ožiai?

„Gaminti ožius su mokiniais – per daug rizikinga ir tai užimtų daug laiko. Todėl nusprendėme juos pagaminti laisvu metu oziai silutes dekoracijos indriuskasusibūrę suaugusieji“, – sakė A.Sirtautas.

Paklaustas, kodėl pagaminti būtent penki ožiai, pašnekovas prisipažino, kad tik tiek suspėjo pagaminti ir jiems turėjo medžiagų. Kiek kitaip atsakė kitas „ožių meistras“ L.Indriuška. Pasak jo, galima juokais sakyti, kad šie penki ožiai galėtų simbolizuoti keturis per šią kadenciją buvusius rajono merus ir vos per plauką neišrinkto X mero (jis būtų penktasis).

Tačiau pašnekovai patikino, kad šios jų iniciatyvos jokiu būdu nereikėtų sieti su jokia politika. Ožiai simbolizuoja artėjančius Ožkos metus ir pastatyti tam, kad džiugintų praeivių akis, keltų nuotaiką ir netradiciškai papuoštų miestą.

Ožiai laukia vardų

Penki milžinai ožiai kol kas neturi vardų. Seniūnaitis L.Indriuška mano, kad būtų labai gražu „pakrikštyti“ Šilutėje apsigyvenusį penketuką – juk net ir Kalėdų Senelio elnias turi vardą, jis vardu Rudolfas.

Prie šios gražios ir linksmos idėjos prisijungiame ir mes, „Šilutės naujienų“ redakcija, perduodame seniūnaičio prašymą ir kviečiame visus šilutiškius galvoti vardus ožiams. Siūlymus su vardais rašykite į socialinio tinklo „Facebook“ Šilutės seniūnaitija paskyrą.