Šilutėje apsilankė „Maisto banko“ savanorių autobusiukas

„Maisto banko“ savanoriai

„Kaupti mažiau dalintis. Kurioje vietoje dėsime kablelį?“, – klausia „Maisto banko“ savanoriai. Dėl koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino, Lietuvoje neįvyko kasmetinė „Maisto banko“ akcija.

Praradimas didžiulis – „Maisto bankas“ neteko galimybės surinkti apie 240 tonų (tiek buvo surinkta per praėjusias metais vykusią akciją) ilgo galiojimo maisto produktų. Apmaudu, jog dėl susiklosčiusios situacijos parama maistu nepasiekė daugiau nei 350 nevyriausybinių organizacijų, kurios bendrai globoja daugiau nei 53 tūkst. nepasiturinčių asmenų.

Vakar Šilutėje lankėsi autobusiukas, kuris rinko šilutiškių spintelėse užsilikusius ilgo galiojimo maisto produktus, kurie bus išdalinti labiausiai vargstantiems mūsų rajono gyventojams. Speciali dėžė maistui aukoti stovi ir Šilutės rajono savivaldybėje.

Aukojo negendančius produktus

Ketvirtadienį nuo 10 valandos prekybos centro IKI automobilių stovėjimo aikštelėje (Dariaus ir Girėno g.) buvo sustojęs „Maisto banko“ savanorių autobusiukas. Per pusvalandį jį buvo aplankęs tik ūkininkas, kuris domėjosi, ar priimtų jo atvežtas bulves. Eidamas į savo automobilį jis sakė, kad galėtų kelis maišus bulvių padovanoti.
mMaisto bankas_3
Vėliau autobusiuką aplankė Savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ir paragino savanorį su automobiliu atsistoti arčiau įėjimo į prekybos centrą. Toks manevras pasisekė iškart. Viena Rusnės gyventoja pamačiusi, kad gali paaukoti maisto, už kelių minučių atsivežė vežimėlį iš parduotuvės prikrautą miltų, aliejaus ir kitų negendančių produktų.

„Maisto banko“ autobusiuką aplankė ir Savivaldybės administracijos direktorius Virgiljus Pozingis, kuris paaukojo krepšį maisto. Jis padėkojo maisto banko savanoriui už darbą ir palinkėjo, kad nepritrūktų aukotojų.

Paaukoti galima ir Savivaldybės pastate

„Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, kad 53 proc. lietuvių karantino metu kaupė maisto atsargas: 28 proc. pasirūpino didesnėmis maisto atsargomis nei įprastai, 16 proc. – įsigijo maisto atsargų, nors įprastai neturėdavo jokių, 9 proc. – pasirūpino dideliu kiekiu papildomų maisto atsargų. Daugiau kaip pusė kaupusiųjų šių atsargų neišnaudojo. Būtent ilgo galiojimo maisto produktai – tas maistas, kurio šiuo metu nepasiturintiems trūksta labiausiai. Todėl „Maisto bankas“ drauge su įmone „Malsena“ pradeda maisto surinkimo kampaniją „Kaupti mažiau dalintis. Kur dėsime kablelį?“, kuria ragina dalintis maistu su skurstančiais ir išspręsti didžiulę nelygybės ir skurdo problemą.

Gegužės 20 d. prasidėjęs projektas tęsis iki birželio 17 d. Aukoti ilgo galiojimo maisto produktų galite ir Šilutės rajono savivaldybėje įrengtoje maisto surinkimo dėžėje.

Savanoriai kviečia fizinius asmenis, ūkininkus ir verslininkus – jeigu turite ilgo galiojimo maisto produktų, kuriuos galite paaukoti, nekaupkite ir nesandėliuokite – padėkite tiems, kuriems šio maisto reikia, kad išgyventų. „Maisto bankas“ kviečia aukoti visus ilgiau galiojančius maisto produktus su nepraplėštomis ir kitaip nepažeistomis vidinėmis pakuotėmis.

Tinka: makaronai, kruopos, ryžiai, dribsniai, greito paruošimo košės, mėsos, žuvies ar daržovių konservai, aliejus, miltai, cukrus, arbatos, sausi pusryčiai, saldėsiai ir t.t.