Šilutėje atidaryta pirmoji išmanioji klasė

ismanioji klase vaikaiRugsėjo 1-osios proga Šilutės Pamario pagrindinė mokykla gavo didžiulę dovaną – apie 20 000 eurų kainuojančią išmaniąją klasę.

Klasės atidarymo metu į mokyklos suolą atsisėdo ir naujausius edukacinius metodus išbandė Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, mokytojai ir penktokai, kurie nuo rugsėjo galės džiaugtis išmaniąja klase.

Vietoje juostelės nukirpimo, Šilutėje pirmą kartą buvo įjungta ir testuota interaktyvi pamoka.

Žadėjo daugiau tokių klasių

Pamario pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Bendžius prisiminė, kaip prieš 25-erius metus mokykla gavo kompiuterius BK. Visi buvo apimti euforijos – tai buvo pirmoji mokykla rajone, nuo kurios prasidėjo technologijų plėtra.

Šiandien Pamario pagrindinė mokykla taipogi pirmoji rajone turi išmaniąją klasę. „Visi mes turėsime naujas galimybes mokyti mokinius, bandysime išnaudoti visas šitos klasės teigiamas galimybes ir visus variantus“, – kalbėjo J.Bendžius.

Jis dėkojo savivaldybės vadovams, ypač administracijos direktoriui S.Šepučiui, kurio dėka mokykla buvo atrinkta dalyvauti projekte. J.Bendžius džiaugėsi, kad TEO atstovai padarė viską, kad rugsėjo 1 dieną ši klasė veiktų.

V.Laurinaitis tikisi, kad kitų mokslo metų pradžioje Šilutėje išmaniųjų klasių atsiras ir daugiau.

S.Šeputis pritarė merui ir žadėjo, kad kiekvienais naujais mokslo metais po tokią klasę rajone tikrai atsiras.

Projektas plinta kaip virusasismanioji klase lenta

„Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės paketą sudaro išmanioji lenta, 30 planšetinių „Hewlett-Packard“ (HP) kompiuterių, HP wifi tinklo įranga, ir HP stacionarus kompiuteris mokytojui su klasės valdymo programine įranga, „Microsoft“ programinė įranga, „TAMO grupės“ elektroninis mokymo(si) turinys ir e.dienynas bei visa tai apjungiantis spartus belaidis „Teo“ internetas.

Ši klasė yra sukurta kaip modelis kitoms Lietuvos mokykloms, norinčioms įtraukti šiuolaikines technologijas į vaikų ugdymą. Partnerius Kaune pradėtam bendram projektui subūrė „Teo“ ir jį įgyvendina kartu su „Microsoft Lietuva“, „TAMO grupe“, BMK ir „Hewlett-Packard“. Projektą kuriančios bendrovės yra savo sričių lyderės: IT ir telekomunikacijų, programinės įrangos, elektroninių žinynų, mokymo ir kompiuterinės įrangos.

Pirmoji Lietuvoje eksperimentinė klasė startavo prieš metus laiko Kauno Milikonių pagrindinėje mokykloje.

Pagerina rezultatus

Naujosios klasės atidaryme dalyvavo „Teo“ ir „Omnitel“ Sprendimų švietimui vadovas Tadas Bielskis, „Microsoft Lietuva“ švietimo projektų vadovė Ingrida Stankevičienė ir „TAMO grupė“ pardavimų direktorė Malvina Majauskaitė.

Visų projekto partnerių vardu kalbėjęs „Teo“ ir „Omnitel“ Sprendimų švietimui vadovas T.Bielskis dėkojo visiems partneriams, prisidėjusiems prie šito projekto – prie šiuolaikinės mokymosi aplinkos sukūrimo.

Anot T.Bielskio, per metus laiko Kauno Milikonių mokykloje rezultatai pagerėjo: lietuvių kalbos – 8 proc., gamtos ir žmogaus – 5 proc., matematikos – 2 proc.

Jis tikisi, kad ateityje mokymosi turinys bus pritaikytas ne tik penktokams, bet ir jaunesnių klasių moksleiviams.

„TAMO grupė“ pardavimų direktorė M.Majauskaitė sakė, kad Pamario mokykla sudarys galimybę tiek antrokams, tiek trečiokams, tiek ketvirtokams naudotis elektroninėmis pratybomis EMA. „Tikrai matytsite eilę prie šitos klasės, visi mokiniai norės bandyti“, – tikino ji.

Elektroninės pratybos EMA bus ne tik geras mokymosi bei motyvavimo įrankis vaikams, bet tai palengvins ir mokytojų darbą.

Pamario mokykloje svečiavosi ir mokytojos Agnė ir Jurgita iš Klaipėdos Smeltės mokyklos. Jos pusę metų dirba tokioje klasėje ir papasakojo, kaip į išmaniąsias technologijas reagavo tėvai, mokiniai.

Anot jų, mokiniai kartais geriau jaučiasi prie išmaniųjų įrenginių negu mokytojai. Tokia mokymosi aplinka yra pagalbinė priemonė, puikiai paįvairinanti ugdymo procesą ir mokymąsi paverčianti įdomesniu.