Šilutėje auga socialinių paslaugų miestelis

Šalia Šilutės ligoninės formuojasi tikras socialinių paslaugų miestelis, - praneša „Šilutės TV“.

Šiame Tulpių g. esančiame pastate jau įsikūrė neįgalieji, „Viltis“, veikia NVSC Šilutės skyrius, dirba aplinkosaugininkai, o netrukus įsikels ir visi rajono socialiniai darbuotojai.

Greit visi rajono socialiniai darbuotojai įsikurs po vienu stogu

Jau visai netrukus baigiamame renovuoti pastate Tulpių g. 10, įsikurs Šilutės socialinių paslaugų centro darbuotojai: socialinės darbuotojos, atvejo vadybininkai.

Šiuo metu dalis jų vis dar darbuojasi Tilžės g. 32A pastate, kur yra ir „Sodra“, kiti – Lietuvininkų g. 17, seniūnijos pastate.

Visai neseniai, praėjusiųjų metų gruodį, Tulpių g., buvo atidaryta labdaros valgykla, kuri iki šiol maitina ne tik Šilutės, bet ir visų kitų seniūnijų varguolius. Tačiau šios įkurtuvės nebuvo vienintelės – greit bus ir kitos: netoli labdaros valgyklos esančiame pastate, pažymėtame 10 numeriu, vienoje vietoje įsikurs visi rajono socialiniai darbuotojai.

Kalbėdamas apie naujas įkurtuves, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė: „Laukiame jų jau seniai. Socialinių paslaugų plėtra rajone vyksta nuolat, žinoma, tam reikia sutvarkyti ir infrastruktūrą. Šiame pastate (Tulpių g. 10) įsikurs Socialinių paslaugų centras“.

Be abejonės, kai visi socialiniai darbuotojai sugužės po vienu stogu, bus gerokai paprasčiau visiems. Minimas pastatas yra trijų aukštų. Pro vieną, atskirą įėjimą, į šį pastatą pateks naujakuriai socialiniai darbuotojai ir atvejo vadybininkai, pro kitą – visuomeninės organizacijos. Beje, pastarosios čia jau atkeltos jau pernai.

Anot A. Šimelionio, Tulpių g. 10 pastate jau sutvarkytas vidus – atnaujintas, renovuotas, visuomeninėms organizacijoms praplėstos patalpos, įrengtas taip reikalingas liftas. Beliko tik sustatyti baldus. Paskutiniai darbai atliekami ir tvarkant išorinę pastato dalį. Visi naujakuriai čia įsikurs visai netrukus, kai tik bus sutvarkyti pastato perdavimo dokumentai.

Čia pat jau yra ruošiamas ir sandėlis saugoti maisto produktams, kurie bus dalijami labiausiai nepasiturintiems gyventojams, artimiausiu metu čia ruošiamasi įrengti ir dušines, skalbyklą. „Tai – elementariausios paslaugos, kurias būtina teikti Šilutės rajono gyventojams“, – sakė A. Šimelionis.

Į klausimą, kas laukia atlaisvėjusių patalpų, kai iš jų į Tulpių g. 10 pastatą sugužės socialiniai darbuotojai, A. Šimelionis sakė, kad tokių beveik nebus. Vienos patalpos, kur dar šiuo metu yra įsikūrę socialiniai darbuotojai, priklauso „Sodrai“ ar bankui, kitos – seniūnijai. Galbūt daugiau laisvų kabinetų atliks būtent Šilutės seniūnijos pastate, tačiau jų likimą spręs jau ne Socialinis paramos skyrius.
Pokalbio pabaigoje A. Šimelionis sulaukė dar vieno „Šilutės TV“ vedėjo M. Budraičio klausimo: ar įvairios neįgaliųjų draugijos tarpusavyje gerai sugyvena, ar nekils kokių nesklandumų, kai veiklas ims vykdyti po vienu stogu? A. Šimelionis neslėpė, jog visgi norėtųsi geresnio, darnesnio jų sugyvenimo.