Šilutėje baigėsi rekordiškai ilgas šildymo sezonas (ATNAUJINTA)

sildymas baigtas_silumos_tinklaiCentralizuotai namus besišildantys ir solidžias sumas už tą malonumą kas mėnesį atskaičiuojantys šilutiškiai ir rajono gyventojai lengviau atsikvėpė – gegužės 2 dieną Šilutėje oficialiai baigtas šildymo sezonas. Ne tik gyventojai, bet ir „Šilutės šilumos tinklų“ vadovai šį sezoną vadina rekordiniu.

Radiatoriai Šilutėje atšalo iš karto po poilsio dienų, antradienį. Oficialiai šis šildymo sezonas tęsėsi daugiau kaip 6 mėnesius – nuo praėjusių metų spalio 10-osios iki šių metų gegužės 2 dienos. Pernai pavasarį šiluma Šilutėje buvo išjungta net dviem savaitėmis anksčiau – balandžio 15-ąją.

„Šilutės šilumos tinklų“ direktoriaus pavaduotojas Stasys Strakšys sako, kad ir jis per ilgą savo darbo šilumos tiekimo įmonėje praktiką neatsimena tokio ilgo šildymo sezono. Anot jo, tikriausiai ir niekas neatsimena.

„Šilutės naujienoms“ taip pat nepavyko rasti nė vieno žmogaus, kuris prisimintų metus, kuomet šildymo sezonas būtų užbaigtas jau įžengus į gegužę.

Beje, per šį sezoną centralizuotai tiekiamos šilumos kilovatvalandė gyventojams pabrango nuo 4,81 iki 5,04 euro ct (su 9 proc. PVM), o karštas vanduo – nuo 5,06 iki 5,53 Eur/m3 (taip pat su 9 proc. PVM).

Nors galutiniai praėjusio šildymo sezono skaičiai dar tik pradedami dėlioti, S.Strakšys sako, jog šilumos net ir tokią gana nešaltą žiemą šilutiškiai suvartojo daug.

Bet ir šildymui pasibaigus šilumininkai neatostogaus, darbų visai vasarai jie suplanavę daug.

„Vasarą darbo mums tikrai nesumažės, šis metų laikas mums pats darbymetis“, – sakė S.Strakšys.

Pirmiausia numatyta atlikti hidraulinius šilumos trasų mieste bandymus, vėliau bus imtasi kasmetinių remontų.

Viena pirmųjų alėjų, kur bus renovuojamos šilumos trasos, – Melioratorių alėja.